Rok Viškovič

20. 5. 2017,
17.58

Thermometer Blue 1,95

nemško prvenstvo Dominic Maroh Bayer Leverkusen Bayern München Borussia Dortmund

Sobota, 20. 5. 2017, 17.58

Nemško prvenstvo, 34. krog

V Münchnu so se poslovili od dveh legend, Wolfsburg v kvalifikacije za obstanek

Pierre-Emerick Aubameyang | Foto Getty Images

Konec je nemške bundeslige. Zadnji krog je minil v znamenju boja za ligo prvakov in ligo Europa. Zaznamovalo ga je tudi slovo dveh legend Philippa Lahma in Xabija Alonsa, ki sta odigrala zadnjo tekmo za Bayern in se poslovila od igranja nogometa.

V zadnjem krogu je Borussia Dortmund po preobratu v zadnjih 15 minutah zmagala nad Werderjem s 4:3 in si zagotovila tretje mesto, ki prinaša neposredno uvrstitev v ligo prvakov. Z dvema goloma se je izkazal zvezdnik Dortmundčanov Pierre-Emerick Aubameyang in z 31 goli postal najboljši strelec lige. Hoffenheim, ki je tokrat doma remiziral brez zadetkov proti Augsburgu, je bil četrti in se bo v lovu na elitno evropsko nogometno ligo podal v kvalifikacije. Neposredno se je v ligo prvakov uvrstil še Red Bull Leipzig.

Dominic Maroh v Evropo

Köln je brez pomoči nekdanjega slovenskega reprezentanta Dominica Maroha, ki je sedel na klopi, doma premagal Mainz, si priboril peto mesto in nastop v ligi Europa. V kvalifikacije za to tekmovanje se je kljub porazu v Berlinu proti Bayerju Leverkusnu z 2:6 - Kevin Kampl zaradi poškodbe ni igral - uvrstila tudi Hertha. Brez Evrope je ostal Freiburg, ki je izgubil v gosteh pri Bayernu v Münchnu.

V dodatne kvalifikacije za obstanek se po porazu v gosteh pri HSV z 1:2 podaja Wolfsburg, nemški prvak iz leta 2009. Tam se bo morebiti pomeril z Eintrachtom Braunschweigom Nika Omladiča, ki je krog pred koncem druge nemške lige na tretjem mestu.

Od nemške nogometne lige se poslavljata še Ingolstadt in Darmstadt Romana Bezjaka, ki sta bila brez možnosti za obstanek že pred zadnjim krogom.

Philipp Lahm je za Bayern odigral kar 517 tekem in z njim osvojil vse, kar se je osvojiti dalo. | Foto: Getty Images Philipp Lahm je za Bayern odigral kar 517 tekem in z njim osvojil vse, kar se je osvojiti dalo. Foto: Getty Images

Dve legendi svetovnega nogometa sta odšli v petih minutah

Slovesno je bilo danes predvsem v Münchnu, kjer sta se od igranja nogometa poslovila Philipp Lahm in Xabi Alonso. Prvi je z igrišča odšel po 82, drugi pa po 87 minutah igre.

33-letni Lahm, svetovni prvak z Nemčijo, je za Bayern igral kar 15 let in z njim osvojil vse, kar se je osvojiti dalo. Bil je tudi evropski prvak.

35-letni Alonso, svetovni in evropski prvak s Španijo, je v Bayern prišel pred tremi leti. Z Bavarci je osvojil tri naslove nemškega prvaka. V pokoj odhaja tudi z dvema naslovoma evropskega klubskega prvaka. Leta 2005 je zmagal z Liverpoolom, leta 2014 je uspeh ponovil še v majici madridskega Reala.