NK Rijeka NK Triglav Anton Žlogar Prva liga Telekom Slovenije Matjaž Kek Matic Črnic

Sobota, 24. 6. 2017, 22.35

Obračun prvakov v Kranju

Gorenjci zaploskali nezadovoljnemu Keku #foto zgodba

Triglav Rijeka | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Nogometaši Triglava in Rijeke so se na pripravljalnem obračunu med prvakoma slovenske druge lige in hrvaškega prvenstva razšli brez zmagovalca (1:1). Gostujoči trener Matjaž Kek se je zahvalil občinstvu za lep sprejem, svojim izbrancem pa ni namenil najbolj prijaznih besed. Policisti so imeli pred tekmo v Kranju veliko dela z vročekrvnimi navijači Rijeke.

Dvoboj z nič kaj prijetnim uvodom, saj so v središču Kranja razgrajali navijači Rijeke, nato pa je začela klestiti še močna toča, se je končal brez zmagovalca.

Triglavani so jo po nekdanjemu ruskem podprvaku Rostovu (0:1) zagodli še najboljšemu hrvaškemu klubu (1:1).

Triglav Kranj : Rijeka 1:1 (0:1)
Bojić 64.; Heber 13.

Matjaž Kek prvi zvezdnik srečanja

"Z veseljem smo se odzvali domačinom, ki nam vsako leto omogočijo, da lahko igramo tukaj. Tekma nam je prišla prav, predvsem zaradi tega, da se bodo nekateri naši igralci streznili. Hvala domačinom in čestitke za uvrstitev v prvo ligo, kjer jim želim dosti uspeha," je po srečanju sosedskih prvakov, ki se je končalo s prijateljskim remijem (1:1), dejal Matjaž Kek.

Trener Rijeke je bil prvi zvezdnik srečanja. Po srečanju se je pred klubskim avtobusom drenjalo radovednežev in ljubiteljev nogometa, ki so se želeli za spomin fotografirati z nekdanjim slovenskim selektorjem. Mariborčan jim je rade volje uresničil željo, pred mikrofonom pa nato razočarano priznal, da je od nekaterih varovancev pričakoval bistveno več. Zakaj so ga pustili na cedilu? Kje tiči težava? O tem več v pogovoru s 55-letnim strategom, ki je obnorel Kvarner, v nedeljo zjutraj na Sportalu.

Fotozgodba srečanja v Kranju:

Na tribunah se je v Športnem centru Kranj zbralo veliko gledalcev. Bilo jih je okrog tisoč, kar je lep obisk za pripravljalno tekmo v soparnem poletnem vremenu. | Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida Na tribunah se je v Športnem centru Kranj zbralo veliko gledalcev. Bilo jih je okrog tisoč, kar je lep obisk za pripravljalno tekmo v soparnem poletnem vremenu. Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida

| Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida Trener Rijeke Matjaž Kek ni bil zadovoljen s predstavo nekaterih varovancev. Prepričan je, da bi morali hrvaški prvaki na srečanju prikazati drugačen, boljši obraz. V drugem polčasu je zamenjal devet igralcev, priložnost je dočakal tudi občasni slovenski reprezentant Matic Črnic. Prvič je za Rijeko zaigral nogometaš s slovitim športnim priimkom, Hrvat Damjan Đoković, ki se je na Reko preselil iz vrst italijanskega drugoligaša Spezie. Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida

Vratar Triglava Elvis Džafić je bil glavni junak gostiteljev in najbolj zaslužen, da Triglav ni bil poražen. Čeprav so imeli gostje veliko zrelih priložnosti, je prejel le en zadetek. V 13. minuti ga je dosegel Brazilec Heber, ki se je pred kratkim na Reko preselil iz Koprivnice. | Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida Vratar Triglava Elvis Džafić je bil glavni junak gostiteljev in najbolj zaslužen, da Triglav ni bil poražen. Čeprav so imeli gostje veliko zrelih priložnosti, je prejel le en zadetek. V 13. minuti ga je dosegel Brazilec Heber, ki se je pred kratkim na Reko preselil iz Koprivnice. Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida

"Veliko dela je bilo, ni kaj," se nam je nasmehnil kapetan Triglava, ko je po tekmi prejemal čestitke navijačev kranjskega kluba. Ubranil je ogromno nevarnih strelov, enkrat pa ga je rešila boginja sreče, saj je žoga zadela prečko. | Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida "Veliko dela je bilo, ni kaj," se nam je nasmehnil kapetan Triglava, ko je po tekmi prejemal čestitke navijačev kranjskega kluba. Ubranil je ogromno nevarnih strelov, enkrat pa ga je rešila boginja sreče, saj je žoga zadela prečko. Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida

Nekdanji kapetan Olimpije se veseli prvoligaške sezone 2017/18, v kateri se bo po dolgem času meril tudi proti zeleno-belim iz Ljubljane. | Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida Nekdanji kapetan Olimpije se veseli prvoligaške sezone 2017/18, v kateri se bo po dolgem času meril tudi proti zeleno-belim iz Ljubljane. Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida

Kranjski podžupan Boris Vehovec in predsednik Triglava Beno Fekonja sta med polčasom kapetanu Rijeke, vratarju Andreju Prskalu, izročila darilo za osvojeni naslov hrvaškega prvaka. Gostitelji so lepo gesto pokazali tudi po tekmi, ko so reško odpravo povabili na skupno večerjo v eno izmed kranjskih restavracij. Tem za prijeten poletni klepet zagotovo ni manjkalo. | Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida Kranjski podžupan Boris Vehovec in predsednik Triglava Beno Fekonja sta med polčasom kapetanu Rijeke, vratarju Andreju Prskalu, izročila darilo za osvojeni naslov hrvaškega prvaka. Gostitelji so lepo gesto pokazali tudi po tekmi, ko so reško odpravo povabili na skupno večerjo v eno izmed kranjskih restavracij. Tem za prijeten poletni klepet zagotovo ni manjkalo. Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida

Priznanje za zgodovinski podvig, dvojno hrvaško krono, je prejel tudi idejni avtor reške nogometne pravljice. Matjaž Kek je njen trener že štiri leta in pol, s čimer je postal klubski rekorder. V kratkem, ko se iz Nigerije vrne predsednik Damir Mišković, bo pogodbo z Rijeko podaljšal do leta 2020. | Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida Priznanje za zgodovinski podvig, dvojno hrvaško krono, je prejel tudi idejni avtor reške nogometne pravljice. Matjaž Kek je njen trener že štiri leta in pol, s čimer je postal klubski rekorder. V kratkem, ko se iz Nigerije vrne predsednik Damir Mišković, bo pogodbo z Rijeko podaljšal do leta 2020. Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida

Nekdanji slovenski selektor se je zahvalil kranjskemu občinstvu za prisrčen aplavz. Ni kaj, Mariborčan, najbolj oboževan Slovenec na Hrvaškem, je zelo spoštovan in priljubljen tudi v domovini. | Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida Nekdanji slovenski selektor se je zahvalil kranjskemu občinstvu za prisrčen aplavz. Ni kaj, Mariborčan, najbolj oboževan Slovenec na Hrvaškem, je zelo spoštovan in priljubljen tudi v domovini. Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida

Kranjčani so v 64. minuti uresničili nogometni pregovor Kdor ne da, ta prejme. Rečani svojih zrelih priložnosti za povišanje vodstva niso izkoristiti, nato pa je Momir Bojić po predložku iz kota z glavo udaril žogo tako natančno, da je zatresla mrežo hrvaških prvakov. To je bil prvi gol, ki ga je Kekova četa prejela v pripravah na novo sezono.  | Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida Kranjčani so v 64. minuti uresničili nogometni pregovor Kdor ne da, ta prejme. Rečani svojih zrelih priložnosti za povišanje vodstva niso izkoristiti, nato pa je Momir Bojić po predložku iz kota z glavo udaril žogo tako natančno, da je zatresla mrežo hrvaških prvakov. To je bil prvi gol, ki ga je Kekova četa prejela v pripravah na novo sezono. Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida

Navijači Rijeke, v Kranj jih je pripotovalo okrog 50, niso videli celotne tekme. Na tribune kranjskega štadiona so jih ob močnem policijskem spremstvu napotili šele v izdihljajih prvega polčasa. Navijači Rijeke so pred tekmo poskrbeli za izgred v središču Kranja, ko so si dali duška v enem izmed gostinskih lokalov, slovenska policija pa je zadržala enega izmed hrvaških razgretežev. Navijači Rijeke so večino drugega polčasa kar presedeli. Brez pesmi in evforije. | Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida Navijači Rijeke, v Kranj jih je pripotovalo okrog 50, niso videli celotne tekme. Na tribune kranjskega štadiona so jih ob močnem policijskem spremstvu napotili šele v izdihljajih prvega polčasa. Navijači Rijeke so pred tekmo poskrbeli za izgred v središču Kranja, ko so si dali duška v enem izmed gostinskih lokalov, slovenska policija pa je zadržala enega izmed hrvaških razgretežev. Navijači Rijeke so večino drugega polčasa kar presedeli. Brez pesmi in evforije. Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida

Prvič, odkar je trener Triglava, se je kranjskemu občinstvu predstavil Anton Žlogar. "Za prvič ni bilo slabo, ne?" se je pošalil dobrovoljni Primorec, ki se je na srečanju pomeril z nekdanjim selektorjem Kekom. V kratkem Izolana v gorenjski prestolnici čakata še dve atraktivni tekmi. Najprej z ruskim prvakom Spartakom iz Moskve, ki bo letos nastopil v skupinskem delu lige prvakov, nato pa še s turškim pokalnim zmagovalcem Istanbulom BB, klubom Rajka Rotmana. | Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida Prvič, odkar je trener Triglava, se je kranjskemu občinstvu predstavil Anton Žlogar. "Za prvič ni bilo slabo, ne?" se je pošalil dobrovoljni Primorec, ki se je na srečanju pomeril z nekdanjim selektorjem Kekom. V kratkem Izolana v gorenjski prestolnici čakata še dve atraktivni tekmi. Najprej z ruskim prvakom Spartakom iz Moskve, ki bo letos nastopil v skupinskem delu lige prvakov, nato pa še s turškim pokalnim zmagovalcem Istanbulom BB, klubom Rajka Rotmana. Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida

Napadalec Luka Majcen, stari znanec slovenskih nogometnih zelenic, je pred kratkim podaljšal pogodbo s Triglavom za eno leto. Proti Rijeki se je skušal vpisati med strelce, a mu ni uspelo. | Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida Napadalec Luka Majcen, stari znanec slovenskih nogometnih zelenic, je pred kratkim podaljšal pogodbo s Triglavom za eno leto. Proti Rijeki se je skušal vpisati med strelce, a mu ni uspelo. Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida

Na borbenem dvoboju z Rijeko, ki je večino dvoboja prevladovala, a prednosti ni znala pretopiti v zadetke, se je pogosto znašel na tleh. | Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida Na borbenem dvoboju z Rijeko, ki je večino dvoboja prevladovala, a prednosti ni znala pretopiti v zadetke, se je pogosto znašel na tleh. Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida

Svoje navijače imajo tudi gorenjski orli. Triglavane je ves čas spodbujala majhna navijaška skupina Small faces, ki se že veseli prvoligaških obračunov z najboljšimi slovenskimi klubi. Ljubljencem so po remiju z Rijeko od srca zaploskali. | Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida Svoje navijače imajo tudi gorenjski orli. Triglavane je ves čas spodbujala majhna navijaška skupina Small faces, ki se že veseli prvoligaških obračunov z najboljšimi slovenskimi klubi. Ljubljencem so po remiju z Rijeko od srca zaploskali. Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida