7 let, 12 mesecev

Olimpija Maribor

Sobota, 6. 7. 2013, 10.56

Superpokal Mariborčanom, v Celju pometli z Olimpijo

Uvod v novo nogometno sezono se je odvil na celjskem štadionu. Maribor in Olimpija sta se pomerila za slovenski superpokal, s 3:0 pa so zmagali državni prvaki.

Po šestih letih je najboljši slovenski klub lovoriko osvojil brez Zlatka Zahoviča in Darka Milaniča. Z osvojenim superpokalom pa je zbiranje lovorik začel Ante Čačić, ki si želi Vijolične popeljati tudi v ligo prvakov. Dvoboj v Celju je sodil Darko Čeferin. V prvem delu prvega polčasa so bili sicer bolj dejavni nogometaši Maribora, a prvi so resen strel na gol sprožili Ljubljančani. Strel Nika Omladiča je mariborski vratar Handanović brez večjih težav ubranil. V 25. minuti pa so državni prvaki s hitro akcijo prešli v vodstvo, podajo Agima Ibraimija je v gol preusmeril kapetan Tavares. Ko je že kazalo, da bo v prvem polčasu ostalo pri izidu 1:0, so Mariborčani po hitri akciji povišali vodstvo. Dejan Mezga je za 2:0 zadel v sodnikovem podaljšku, v 46. minuti. Podajalec je bil znova Ibraimi. Tudi v drugi polčas so Mariborčani krenili silovito, najprej je zapretila naveza Ibraimi - Mezga, nato Tavares sam, pa nekaj trenutkov za njim še Goran Cvijanović, a ljubljanski vratar Đafić je mrežo ohranil nedotaknjeno. V 63. minuti tekme pa je Cvijanović le izkoristil lepo podajo Tavaresa in zadel za 3:0. Do konca tekme je bilo nekaj poskusov na obeh straneh, a rezultat je ostal nespremenjen. Olimpija, za katero je tokrat zaigral tudi Zajko Zeba, tako vse od vrnitve v 1. SNL ostaja brez lovorike.