30. 10. 2016,
22.45

Thermometer Blue 0,53

špansko prvenstvo Rene Krhin Real Madrid Atletico Madrid Jan Oblak Jan Oblak Lionel Messi Lionel Messi Cristiano Ronaldo Cristiano Ronaldo nogomet

Nedelja, 30. 10. 2016, 22.45

Špansko prvenstvo, 10. krog

Rumeni podmornici prvič spodrsnilo, veliki trojček brez prask

Cristiano Ronaldo | Foto Reuters

V 10. krogu španskega prvenstva so najbolj zanimive tekme na sporedu v soboto. Jan Oblak je z Atleticom premagal Malago in skočil na drugo mesto. Cristiano Ronaldo je blestel pri zmagi Reala pri Alavesu. Barcelona je prišla do zmage nad Granado, za katero Rene Krhin ni igral. Villarreal je v nedeljo doživel prvi poraz v tej sezoni.

Real Madrid je v gosteh pri Alavesu na uvodu tekme doživel šok in prejel gol. Po zaostanku je za preobrat z dvema goloma v 15 minutah poskrbel Cristiano Ronaldo, ki je v drugem polčasu zadel še enkrat in prišel do hat-tricka. Portugalski zvezdnik bi lahko zadel še četrtič, a je zapravil enajstmetrovko.

Jan Oblak, ki je v prejšnjem krogu doživel prvi poraz v tej sezoni, je z Atleticom tokrat zmagal. V Madridu so evropski podprvaki s 4:2 premagali Malago. Junaka sta bila Belgijec Yannick Carrasco in Francoz Kevin Gameiro. Oba sta zabila dva gola.

Barcelona se je nepričakovano namučila z Granado, ki je prikovana na zadnje mesto. Pred domačimi navijači jo je premagala z 1:0. Pri gostih niti na klopi ni bilo Reneja Krhina. Odločilni gol je na začetku drugega polčasa zabil Brazilec Rafinha.

Villarreal je v času nedeljskega kosila nepričakovano pokleknil pri Eibarju. Poškodovani Bojan Jokić ni kandidiral za srečanje, rumeni podmornici pa je vse do zadnjih minut kazalo imenitno, saj je vodila z 1:0. V končnici srečanja so gostitelji preobrnili rezultat v svojo korist in poskrbeli za presenečenje.