27. 4. 2017,
23.25

Thermometer Blue 2,25

špansko prvenstvo Lionel Messi Lionel Messi Cristiano Ronaldo Cristiano Ronaldo Jan Oblak Jan Oblak Real Madrid Barcelona Atletico Madrid

Četrtek, 27. 4. 2017, 23.25

Špansko prvenstvo, 34. krog

Barcelona in Messi blestela, Real brez Ronalda navdušil

Alvaro Morata | Foto Reuters

Vodilna Barcelona, ki ima tekmo več, je v torek v 34. krogu španskega nogometnega prvenstva doma s 7:1 razbila zadnjeuvrščeno Osasuno. Lionel Messi je v uri igre zabil dva gola. Real Madrid je brez Cristiana Ronalda v gosteh pri Deportivu v La Coruni zmagal s 6:2. Atletico Madrid je z Janom Oblakom ostal brez točk v derbiju kroga proti Villarrealu.

Barcelona je proti že zdavnaj odpisani Osasuni nastopila brez kaznovanega Neymarja in Luisa Suareza, ki je počival, a nogometaše iz Pamplone zlahka premagala. Ostal ji je namreč še Lionel Messi, ki jo je v vodstvo z novo mojstrovino popeljal že po 12. minutah igre. Argentinec, ki je s 33 goli z naskokom najboljši strelec španskega prvenstva, je v 62. minuti poskrbel še za en lep gol, le malo za tem pa odkorakal z igrišča.

Za Katalonce sta po dvakrat zadela še Andre Gomes in Paco Alcacer, končni izid pa je s prvim golom v majici Barcelone v sedmih letih, kolikor je njen član, z enajstih metrov postavil Javier Mascherano.

Kako je Barcelona razbila Osasuno:

Šest golov Reala in šest različnih strelcev

V boju za državni naslov še vedno bolje kaže Realu, ki je odigral tekmo manj od Barcelone. Po bolečem porazu na el clasicu je Real tokrat gostoval pri Deportivu, na tamkajšnjem štadionu Riazor pa nastopil brez poškodovanega Garetha Bala, kaznovanega kapetana Sergia Ramosa in tudi najboljšega strelca Cristiana Ronalda. Portugalskemu zvezdniku je trener Zinedine Zidane namenil počitek.

To se na igri Reala ni poznalo, saj je zmagal s 6:2. Prvi gol z Madridčane je napadalec Alvaro Morata, ki je zadel po vsega 52 sekundah igre. Zanimivo, pri šestih golih gostov se je med strelce vpisalo šest različnih nogometašev.

V torek sta izgubila oba Slovenca

Prvi izmed slovenskih legionarjev na začasnem delu v Španiji se je predstavil Rene Krhin, ki je pod vodstvom novega trenerja Granade Tonyja Adamsa še tretjič zapored igral od prve minute, a tudi tretjič zapored izgubil. Pred domačimi navijači je z 0:2 klonil proti Malagi. Granado lahko zdaj pred izpadom iz lige reši le še čudež.

Kot drugi je bil v torek zvečer z Atleticom v Madridu na delu Jan Oblak, ki je izgubil proti Villarrealu, potem ko je imel veliko nesreče. Atletico je bil namreč vseskozi boljši tekmec, gostje pa so do gola za zmago prišli po protinapadu ob koncu tekme.