22.50

3 leta

Thermometer Blue 0,14

1

Atletico Madrid Jan Oblak Jan Oblak el clasico Real Madrid Barcelona špansko prvenstvo

Nedelja, 11. 4. 2021, 22.50

3 leta

Špansko prvenstvo, 30. krog

Sevilla do nore zmage v Vigu, na vrhu vroče kot že dolgo ne

1

Alejandro Gomez | Za zmago Seville je v Vigu zadel nekdanji soigralec Josipa Iličića pri Atalanti Alejandro Gomez. | Foto Reuters

Stvari v Španiji se vse bolj zapletajo. Osem krogov pred koncem vodilne tri ekipe ločita vsega dve točki. Atletico Jana Oblaka je v nedeljo spet izgubil dve točki, z 1:1 je remiziral na vročem gostovanju pri Betisu. Real Madrid je bil na vrhu 24 ur, potem ko je v soboto z 2:1 doma premagal Barcelono. Ponedeljkova zadnja tekma kroga je prinesla poslastico, Sevilla je pri Celti po preobratu prišla do zmage s 4:3.

Jan Oblak
Sportal Čudežna obramba Oblaka, po kateri se je Mehičan prijel za glavo #video
Real Barcelona
Sportal Tretji polčas v Madridu: Barcelona ogorčena nad sojenjem

Sobotni el clasico, ki ga je sodil osovraženi sodnik navijačev Barcelone Gil Manzano, je bolje odprl beli balet. Po nedosojenem prekršku nad Lionelom Messijem je sledil bliskovit protinapad. Kot blisk je proti vratom Barcelone stekel Federico Valverde, ki je nato lepo zaposlil Lucasa Vasqueza, Španec pa je podal do Karima Bemzemaja, ki je na spektakularen način s peto premagal vratarja Marca Andreja ter Stegna.

Karim Benzema je načel mrežo Kataloncev. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Karim Benzema je načel mrežo Kataloncev. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Barcelona je v 28. minuti zaostajala že z 2:0. Po prekršku nad Juniorjem Viniciusom na robu kazenskega prostora je prosti udarec izvedel Toni Kroos. Nemec je sicer slabo izvedel prosti strel, a žoga je zadela Sergina Desta in povsem spremenila smer, na golovi črti pa je bil nezbran še Jordi Alba. Z glavo je povsem zgrešil žogo in galaktiki so povišali prednost.

Do konca prvega polčasa smo na obeh straneh videli še dve vratnici. Pri Realu jo je stresel Valverde, pri Barceloni pa v sodnikovem dodatku Messi, ki je z neposrednim strelom poskušal s kota.

Borussia Dortmund Manchester City
Sportal Pozor, Evropa! Slovencem se nasmiha bogata žetev.

Barcelona le ublažila poraz

Barcelona je v drugem polčasu lovila visok zaostanek, a v 60. minuti je imela tudi sama razlog za veselje. Po podaji Albe je v hudem nalivu v polno meril Oscar Mingueza. Katalonci so vse do konca lovili vsaj točko, a domači so na koncu zadržali prednost.

Gostom ni pomagala niti izključitev Casemira v 90. minuti, za konec pa jim je hrbet obrnila tudi sreča. V zadnji akciji na tekmi je 18-letni Ilaix Moriba zadel prečko in ostalo je pri zmagi Reala, ki je dobil še tretji zaporedni el clasico.