22.51

5 let, 2 meseca

Thermometer Blue 1,40

1

špansko prvenstvo Lionel Messi Lionel Messi Real Madrid Atletico Madrid Jan Oblak Jan Oblak

Ponedeljek, 25. 2. 2019, 22.51

Špansko prvenstvo, 25. krog

Jan Oblak spet zaklenil vrata in zmagal, Real do točk z dvema enajstmetrovkama

1

Antoine Griezmann, Alvaro Morata | Veselje Antoina Griezmanna in Alvara Morate ob vodilnem golu Atletica. | Foto Reuters

Veselje Antoina Griezmanna in Alvara Morate ob vodilnem golu Atletica.

25. krog španskega prvenstva sta z remijem (0:0) končala Girona in Real Sociedad. Atletico Madrid je z Janom Oblakom v vratih v nedeljo z 2:0 premagal Villarreal. Real Madrid je stežka, z 2:1, zmagal v gosteh pri Getafeju. Oba gola je zabil z enajstih metrov. Vodilna Barcelona se je v soboto na peklenskem gostovanju v Sevilli po zaslugi Lionela Messija veselila polnega izkupička. Argentinec je pri zmagi s 4:2 zabil tri gole in pristavil še asistenco.

Barcelona je na štadionu Ramona Sancheza Pizjuana v soboto dvakrat zaostajala, a jo je vselej rešil Lionel Messi. Njen najboljši strelec v zgodovini je v 26. minuti z mojstrskim golom najprej poravnal na 1:1, v 67. minuti je izenačil na 2:2, v zaključku tekme pa poskrbel za zmago Kataloncev. Najprej je v 85. minuti zabil za vodstvo gostov s 3:2, v sodnikovem dodatku pa pristavil še asistenco za gol Luisa Suareza.