12. 12. 2016,
22.34

6 let, 7 mesecev

Thermometer Blue 0,15

nogomet Atletico Madrid Jan Oblak Jan Oblak Real Madrid Barcelona špansko prvenstvo Rene Krhin Bojan Jokić Granada Villarreal

Ponedeljek, 12. 12. 2016, 22.34

Špansko prvenstvo, 15. krog

Večer za Jana Oblaka kot iz nočnih mor

Jan Oblak | Foto Getty Images

Na zadnji tekmi 15. kroga španskega prvenstva je slovenski vratar Jan Oblak z madridskim Atleticom izgubil v gosteh pri Villarrealu z 0:3 in se poškodoval. Villarreal, pri katerem Bojan Jokić spet ni igral, je po zmagi Madridčane preskočil na prvenstveni lestvici.

Atletico je v ponedeljek zvečer v gosteh pri Villarrealu izgubil še tretjič v zadnjih petih krogih in zdrsnil na šesto mesto na prvenstveni lestvici.

Tudi po zaslugi Jana Oblaka, ki je pri drugem golu Villarreala, pri tem poškodovanega Bojana Jokića ni bilo niti na klopi, naredil napako in se ob tem tudi poškodoval. Nekaj minut za tem je moral slovenski vratar z igrišča.

Iz Atletica so po tekmi sporočili, da si je Oblak izpahnil ramo, ki so mu jo uspešno naravnali. Kako dolgo bo odsoten, ni znano.

Atletico zdaj za vodilnim Realom zaostaja že za 12 točk.

Lionel Messi je skočil na vrh

Lionel Messi je navdušil z dvema goloma. | Foto: Reuters Lionel Messi je navdušil z dvema goloma. Foto: Reuters Barcelona je v soboto v zgodnjem terminu gostovala pri Osasuni v Pamploni in zmagala s 3:0. Do zadetkov za pomembne točke je prišla šele v zadnji tretjini tekme.

Blestel je kdo drug kot Lionel Messi, ki je z 10. in 11. prvenstvenim golom sezone skočil na vrh lestvice.

Katalonci so upali, da se bodo približali Realu, ki je igral nekaj ur pozneje, a se njihove želje niso izpolnile.

Spet kdo drug kot kapetan Sergio Ramos

Real je gostil Deportivo La Coruno, ki spada v spodnji del lestvice. Trener Madridčanov Zinedine Zidane, ki ga čaka odhod na svetovno klubsko prvenstvo na Japonskem, se je igral z ognjem in ob poškodovanem Garethu Balu v ekipo ni uvrstil še treh nosilcev igre Reala. Tokrat ni bilo zraven prvega zvezdnika Cristiana Ronalda, glavnega napadalca Karima Benzemaja, branilca Raphaela Varana in tudi ideologa igre na sredini igrišča Luke Modrića.

Po tem strelu z glavo je kdo drug kot kapetan Sergio Ramos poskrbel za zmago Reala. | Foto: Guliverimage/Getty Images Po tem strelu z glavo je kdo drug kot kapetan Sergio Ramos poskrbel za zmago Reala. Foto: Guliverimage/Getty Images

Kljub temu so domači z golom Alvara Morate na začetku drugega dela igre povedli, a nato je z dvema goloma v vsega dveh minutah za preobrat gostov poskrbel španski napadalec na posoji iz angleškega Stoke Cityja Joselu, ki je dosegel sploh prva zadetka za Deportivo.

V zadnjih deset minut tekme so Madridčani vstopili z zaostankom in zdelo se je, da se bo njihov niz neporaženosti končal. Za Real je izid v 84. minuti poravnal Kostaričan Mariano Diaz, rezervist, ki je pred kratkim v pokalu dosegel tri gole na eni tekmi in ima vse pomembnejšo vlogo v moštvu. Globoko v sodnikovem podaljšku, v 92. minuti, je kapetan Reala Sergio Ramos, podobno kot na nedavnem el clasicu, poskrbel za novo zmago in ohranitev visoke prednosti pred Barcelono.

Real je hkrati izenačil klubski rekord po številu tekem neporaženosti. Izgubil ni že 35 tekem zapored.

V petek je Granada brez pomoči Reneja Krhina osvojila točko v Malagi.

Špansko prvenstvo, 15. krog:

Petek:
Malaga : Granada 1:1 (1:0)
Camacho 24.; Kravets 81.
Reneja Krhina ni bilo niti na klopi Granade.

Sobota:
Osasuna : Barcelona  0:3 (0:0)
Suarez 59., Messi 72., 90.+2

Real Sociedad : Valencia 3:2 (2:1)
Willian Jose 2., 24., Juanmi90.+1; Parejo 36./11-m., Bakkali 90.+3; R.K.: Cancelo 82./Valencia

Las Palmas : Leganes  1:1 (1:0)
Livaja 21.; Guerrero 76.

Real Madrid : Deportivo 3:2 (0:0)
Morata 50., Mejia 84., Ramos 90.+3.; Joselu 63., 65.

Villarreal : Atletico Madrid 3:0 (2:0)
Trigueros 28., dos Santos 38., Soriano 93.
Jan Oblak je za Atletico igral do 41. minute, ko je moral zaradi poškodbe z igrišča. Bojana Jokića ni bilo niti na klopi Villarreala.