Thermometer Blue 0,86

Real Madrid FC Barcelona španski superpokal

Nedelja, 14. 1. 2024, 22.04

Španski superpokal, finale

Realu visoka zmaga na el clasicu v Savdski Arabiji, Vinicius Junior trikrat v polno

Vinicius Junior, Real Madrid | Real Madrid je v Rijadu s 4:1 premagal Barcelono. Vinicius Junior je zabil tri gole. | Foto Guliverimage

Real Madrid je v Rijadu s 4:1 premagal Barcelono. Vinicius Junior je zabil tri gole.

Real Madrid je na el clasicu v savdski Arabiji s 4:1 premagal Barcelono in osvojil španski super pokal. Za Real je to 13. naslov v tem tekmovanju, Barca je ostala pri prejšnjih 15.

Barcelona Lewandowski
Sportal Realu se je v finalu pridružila Barcelona, obeta se El Clasico!

Madridska zasedba je zanesljivo prišla do superpokalne lovorike. V clasicu je bil katalonski tekmec ob prepišni obrambi tokrat nemočen, v vrstah Reala pa je blestel Vinicius Junior. V prvem polčasu je po dveh napakah obrambe tekmecev prišel do dveh priložnosti v sedmi in deseti minuti ter ju izkoristil za dva zadetka.

Barca je sicer imela jalovo terensko premoč, a vratarja Andrija Lunina je premagal le Robert Lewandowski z natančnim strelom z roba kazenskega prostora v 33. minuti. A še pred polčasom je Vinicius zadel še tretjič, tokrat z bele točke, potem ko so sodniki dosodili najstrožjo kazen po prekršku Ronalda Arauja nad Brazilcem.

V nadaljevanju je Real brez težav zadržal prednost, potem pa je novo slabo posredovanje obrambe tekmecev izkoristil še Rodrygo za povišanje vodstva na 4:1. Možnosti Barce za preobrat pa je zmanjšal še drugi rumeni karton Arauja, tako da je blaugrana v zadnjih 20 minutah igrala samo z desetimi.

V polfinalu superpokalnega tekmovanja v Savdski Arabiji je Real Madrid s 5:3 premagal Atletico Madrid (potrebna sta bila podaljška), Barcelona pa je z 2:0 odpravila Osasuno.