Petek, 27. 10. 2023, 22.00

6 mesecev

liga narodov (ž), 3. krog

Slovenke v izdihljajih tekme ob zmago

slovenska ženska nogometna reprezentanca | Slovenke so bile v Budimpešti na pragu prve zmage v ligi narodov. | Foto www.alesfevzer.com

Slovenke so bile v Budimpešti na pragu prve zmage v ligi narodov.

Slovenska ženska nogometna reprezentanca je na tretji tekmi lige narodov v Budimpešti z Belorusijo igrala 1:1 (1:0). Izbranke Saše Kolmana bodo čez štiri dni igrale proti istemu tekmecu v Murski Soboti.

Slovenke so bile v Budimpešti na pragu prve zmage v ligi narodov. Vodile so vse do izdihljajev tekme, potem pa se morale zadovoljiti le s točko. V skupini ostajajo na tretje mestu, kjer imajo dve točki, na vrhu je BiH s sedmimi, sledi Češka s šestimi točkami.

Belorusija : Slovenija 1:1 (0:1)

Stadion Ferenc Szusza, sodnice: Nurmustafina, Magau (obe Kazahstan) in Ulanowska (Poljska).
Strelki: 0:1 Janež (16.), 1:1 Linik (90+3.).
Belorusija: Nat. Voskobovič, Slesarčik, Novikava, Kubična, Kazakevič, Pilipenko, Belaja (od 76. Kavaljova), Linik, Alhovik, Surovceva (od 59. Krasnova, od 79. Kozjupa), Valjuk (od 59. Šupo).
Slovenija: Meršnik, Kolbl, Agrež, Golob, Eržen, Janež (od 73. Čonč), Korošec, Makovec, Zver (od 84. Milović), Kajzba (od 73. Kramžar), Prašnikar (od 90+2. Ivanuša).
Rumeni kartoni: Pilipenko, Krasnova, Šupo; Kajzba, Kolbl, Kramžar.
Rdeči karton: /.

Slovenska vrsta je odločno začela, imela nekaj strelov, v 16. minuti pa je povedla z golom članice Leipziga Korine Lare Janež. Pozneje so nase opozorile tudi Belorusinje, a so Slovenke zadržale minimalno prednost.

V drugem polčasu sta imeli obe ekipi nekaj strelov, sprva je bila spet odločnejša slovenska zasedba, ki je grozila tudi v končnici tekme, med drugim je Ana Milović v 87. minuti zadela okvir vrat.

Ko je kazalo, da bodo Slovenke vzele vse tri točke, pa je v 93. minuti izid poravnala Anastazija Linik.

Slovenke bodo ob že omenjeni naslednji tekmi z Belorusijo v zadnjih dveh krogih 1. decembra gostile BiH, za konec pa 5. decembra igrale na Češkem.

V ligi B je skupaj v štirih skupinah 16 ekip. Zmagovalke skupin bodo napredovale v ligo A, drugouvrščene se bodo v dodatnih kvalifikacijah merile s tretjeuvrščenimi iz lige A za preboj v najvišji rang tekmovanja, najboljše tretjeuvrščene iz lige B pa bodo igrale za obstanek s tremi najboljšimi drugouvrščenimi iz lige C.

Najslabša tretjeuvrščena ekipa iz lige B bo neposredno izpadla v najnižjo ligo, ligo C. Dodatne kvalifikacijske tekme bodo tako kot finalni del februarja 2024.