13.47

7 let, 12 mesecev

Sreda, 28. 11. 2007, 13.47

Silovit začetek prinesel zmago Kopru

Nogometaši Kopra so v 15. krogu Prve Lige Telekom Slovenije premagali Mik CM Celje s 4:2.

Koprčani so povedli že v prvem napadu, ko je po prečniku Volaša odbito žogo z glavo v mrežo potisnil Jukan. V deseti minuti je gostujoči branilec Marlon grobo podrl Ibeyija in dobil rdeči karton, čez šest minut pa je bil rezultat že 2:0, potem ko je prosti strel z desne strani natančno izvedel Vilar. Prvo četrtino srečanja so domači nogometaši kronali še z enim zadetkom. V 24. minuti je Plut vtekel v kazenski prostor Celja, preigral vratarja Šeligo in žogo poslal v nebranjeno mrežo. Gostje, ki so delovali izgubljeno, so nepričakovano znižali izid v 36. minuti, ko je napako Handanagiča v protinapadu izkoristil Beršnjak.

V nadaljevanju je bila tekma zelo nezanimiva, saj so se domačini zadovoljili z doseženim, gostje pa z igralcem manj niso uspeli resneje ogroziti domačega vodstva. Kljub temu je Pečnik v 65. minuti z lepim lob udarcem s približno 20 metrov presenetil domačega čuvaja mreže in znižal na 3:2. V zadnjih petnajstih minutah je bilo na igrišču obilico nervoze, kopico kartonov in kar dve izključitvi. V 74. minuti je Sešlar zaradi ugovarjanja prejel drugi rumeni karton, jezo nad odločitvijo pa je sodniku Tratniku povedal dobesedno v obraz. Prislonil mu je čelo na obraz, mu med drugim zvil roko, ob odhodu z igrišča pa je slekel majico ter kapetanski trak in oboje ponudil četrtemu sodniku. V 82. minuti je sodnik s klopi odstranil še gostujočega trenerja Pinnija, tik pred zaključnim žvižgom pa je končni izid tekme v protinapadu postavil Ibeyi.