5. 9. 2022,
22.40

1 leto, 8 mesecev

Thermometer Blue 0,19

Atalanta Petar Stojanović Sandi Lovrič Samir Handanović Juventus Inter Milano AC Milan serie A italijansko prvenstvo

Ponedeljek, 5. 9. 2022, 22.40

Italijansko prvenstvo, 5. krog

Lovrić s prvencem v serie A potrdil visoko zmago, vodi Atalanta

Sandi Lovrić, Udinese | Sandi Lovrić je k zmagi s 4:0 nad Romo prispeval zadnji gol. | Foto Guliverimage

Sandi Lovrić je k zmagi s 4:0 nad Romo prispeval zadnji gol.

Na zadnji nedeljski tekmi petega kroga serie A je Udinese s 4:0 premagal Romo, končni rezultat je s prvencem v italijanskem prvenstvu postavil Sandi Lovrić. Udinese je s tretjo zaporedno zmago skočil na četrto mesto. Spektakel kroga so navijači pospremili v soboto, ko je na mestnem derbiju v Milanu na San Siru na 177. Derby della Madonnina italijanski prvak AC Milan s 3:2 premagal Inter, za katerega je Samir Handanović branil vso tekmo.

Sportal V Bergamu ganljivo slovo od Josipa Iličića. "Grazie, Josip!" #video

navijači Atalanta | Foto: Reuters Foto: Reuters Nogometaši Atalante so v petem krogu italijanskega prvenstva v ponedeljek v gosteh premagali Monzo s 2:0, po četrti zmagi pa so se znova zavihteli na prvo mesto. Najbližja zasledovalca iz Neaplja in Milana imata dve točki manj. Zasedba iz Bergama je oba gola dosegla v drugi polovici tekme. Najprej je zadel komaj 19-letni Danec Rasmus Hojlund (57.), osem minut kasneje pa je končni izid na dvoboju po avtogolu postavil Brazilec Marlon.

Milanski derbi je pripadel branilcu naslova. V prvem polčasu je Marcelo Brozović Inter, pri katerem je Samir Handanović branil celo tekmo, popeljal v vodstvo, izenačil pa je Rafael Leao. V drugem delu sta Olivier Giroud in Leao poskrbela za vodstvo domačih s 3:1, v 67. minuti pa je Interjeve upe po ugodnem razpletu ohranil Edin Džeko, a modro-črnim ni več uspelo zatresti tekmečeve mreže.

Branilec naslova AC Milan je v mestnem obračunu premagal Inter s 3:2. | Foto: Reuters Branilec naslova AC Milan je v mestnem obračunu premagal Inter s 3:2. Foto: Reuters

Že pred tem je Fiorentina gostila Juventus in igrala 1:1. Torinčani so hitro povedli po akciji novincev, podal je Filip Kostić, zadel pa Arkadiusz Milik v deveti minuti. Firenčane je do izenačenja popeljal Cristian Kouame v 29. minuti, ob koncu polčasa pa je Luka Jović zapravil enajstmetrovko, ko je se je Mattia Perin toliko dotaknil žoge, da je ta končala v vratnici. Fiorentina je prevladovala na tekmi, vendar do zmage ji ni uspelo priti. Pri Juventusu ni igral Dušan Vlahović.

Poljak Arkadiusz Milik se je vpisal med strelce še na drugi tekmi Juventusa zapored. | Foto: Reuters Poljak Arkadiusz Milik se je vpisal med strelce še na drugi tekmi Juventusa zapored. Foto: Reuters

Josip Iličić
Sportal "Pet let sreče, veselja in čarovnije, a tudi bolečine"

Italijansko prvenstvo, 5. krog:

Sobota, 3. september:
Fiorentina : Juventus 1:1 (1:1)
AC Milan : Inter 3:2 (1:1)
Samir Handanović (Inter) je branil vso tekmo, ustavil je dva strela na svoja vrata.
Lazio : Napoli 1:2 (1:1)

Nedelja, 4. september:
Cremonese : Sassuolo 0:0 (0:0)
Spezia : Bologna 2:2 (1:1)
Verona : Sampdoria 2:1 (2:1)
Udinese : AS Roma 4:0 (1:0)
Sandi Lovrić (Udinese) je igral od 63. minute in v 82.minuti zadel za 4:0, Jaka Bijol (Udinese) je igral do 17. minute