22.37

3 leta, 6 mesecev

Thermometer Blue 0,62

2

Valter Birsa Zlatan Ibrahimović AC Milan Inter Samir Handanović Josip Iličić italijansko prvenstvo

Ponedeljek, 19. 10. 2020, 22.37

Italijansko prvenstvo, 4. krog

Genoa se je po težavah s koronavirusom vrnila, Zajc še ne

2

Verona Genoa | Genoa se je po dobrih treh tednih vrnila v tekmovalni ritem. | Foto Getty Images

Genoa se je po dobrih treh tednih vrnila v tekmovalni ritem.

Na zadnji tekmi 4. kroga serie A sta se udarila Verona in Genoa Mihe Zajca, ki je imela v zadnjih časih velike težave s številnimi pozitivnimi testi na koronavirus in je zadnje dni preživela v karanteni. Med okuženimi je bil tudi Zajc, ki je bil na zadnjem testu negativen, a ga tokrat še ni bilo v postavi. Ekipi sta se razšli brez gola in zmagovalca. Po dolgem času se je pretekli konec tedna na zelenice vrnil Josip Iličić in z Atalanto visoko izgubil proti Napoliju. Na prvem mestu je po zmagi na milanskem derbiju Milan.

Na nedeljski tekmi je Cagliari Valterja Birse, ki ga ni bilo v postavi, pri Torinu prišel do tesne zmage, Parma Jasmina Kurtića (igral je do 64. minute) je z 2:3 izgubila pri Udineseju.

V soboto je prvič po 11. juliju, po točno 98 dneh in kalvariji v zasebnem življenju, ki jo je preživljal, spet zaigral slovenski nogometni reprezentant Josip Iličić. Z Atalanto je pri Napoliju izgubil z 1:4.

Josip Iličić se je v soboto po skoraj sto dneh vrnil v tekmovalni ritem. Z Atalanto je visoko izgubil pri Napoliju. | Foto: Getty Images Josip Iličić se je v soboto po skoraj sto dneh vrnil v tekmovalni ritem. Z Atalanto je visoko izgubil pri Napoliju. Foto: Getty Images

Večina je pričakovala, da bo Gian Piero Gasperini Iličića na prvi tekmi po vrnitvi na zelenice pustil na rezervni klopi. A izkušeni Slovenec in eden od najboljših igralcev prejšnje sezone na Apeninskem polotoku se je znašel v prvi enajsterici ob Papuju Gomezu in Duvanu Zapati. Slovenski zvezdnik je začel v prvi postavi in igral do 63. minute, kaj dosti pa na igro gostov ni vplival.

Do tega kroga vodilna ekipe serie A je v Neaplju lovila četrto zaporedno zmago, a Napoli je že v prvem polčasu na krilih Mehičana Hirvinga Lozana pokazal, da Jojo in druščina na štadionu v Sao Paolu nimajo kaj iskati. Že po polovici tekme je Napoli vodil s 4:0, v drugem polčasu pa so gostje iz Bergama prek Belgijca Sama Lammersa dosegli vsaj častni zadetek in postavili končni izid.

Milanski derbi vodilnemu Milanu

Zlatan Ibrahimović je odločil milanski derbi. | Foto: Reuters Zlatan Ibrahimović je odločil milanski derbi. Foto: Reuters V Milanu sta se pomerila še mestna rivala Inter in AC Milan. Zlatan Ibrahimović je v prvem polčasu v razmaku štirih minut dvakrat premagal Samirja Handanovića in kot se je na koncu izkazalo, odločil veliki derbi. Šved je prvega dosegel po ubranjeni enajstmetrovki Handanovića, v mrežo je pospravil šele odbitek, drugega pa po lepi podaji Rafaela Leaa. Za Inter je edini zadetek dosegel Romelu Lukaku. AC Milan s štirimi zaporednimi zmagami zdaj sam kraljuje na vrhu lestvice.

Na zadnji sobotni tekmi je Juventus brez Cristiana Ronalda, ki je v karanteni zaradi okužbe s koronavirusom, le remiziral na gostovanju pri Crotoneju (1:1).

Genoo Mihe Zajca v ponedeljek čaka obračun z Verono.