2. 12. 2021,
22.46

2 leti, 4 mesece

Thermometer Blue 0,52

Inter Juventus AC Milan serie A Vid Belec Leo Štulac Petar Stojanović Domen Črnigoj Samir Handanović Josip Iličić Atalanta italijansko prvenstvo

Četrtek, 2. 12. 2021, 22.46

ITALIJANSKO PRVENSTVO, 15. KROG

Handanovićev Inter in Milan izkoristila spodrsljaj Napolija

Atalanta, Josip Iličić, Mario Pašalić | Josip Iličić je z Atalanto vknjižil nove tri točke. | Foto Guliverimage

Josip Iličić je z Atalanto vknjižil nove tri točke.

V 15. krogu italijanskega prvenstva je prvak Inter s Samirjem Handanovićem z 2:0 odpravil Spezio, vodilni Napoli pa je na gostovanju pri Sassuolu zapravil vodstvo z 2:0 in na koncu iztržil točko (2:2). Proti Sassuolu se je v prejšnjem krogu opekel tudi drugouvrščeni AC Milan, ki je tokrat s 3:0 odpihnil Genoo. Na vrhu je zelo zgoščeno, Napoli je zdaj pri 36 točkah, Milan jih ima 35, Inter pa še točko manj.

Inter, pri katerem je Samir Handanović branil vso tekmo, je pričakovano premagal Spezio, potem ko sta zadela Roberto Gagliardini v 36. minuti in podajalec pri prvem golu Lautaro Martinez, ki je v 58. minuti izkoristil najstrožjo kazen.

Vodilni Napoli je na gostovanju pri Sassuolu remiziral. Fabian Ruiz in Dries Mertens sta za Neapeljčane zadela v 51. in 60. minuti, gola za domače pa sta prispevala Gianluca Scamacca v 72. in Gian Marco Ferrari v 89. minuti. V sodniškem dodatku so se domači veselili celo zmagovitega zadetka, a so sodniki po pregledu z VAR dosodili prekršek.

Fabian Ruiz je Napoli popeljal v vodstvo, a so se morali Neapeljčani zadovoljiti le s točko. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Fabian Ruiz je Napoli popeljal v vodstvo, a so se morali Neapeljčani zadovoljiti le s točko. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Iličiću slovenski obračun

Krog se je začel v torek. Za uvod smo spremljali slovenski obračun, na katerem je Atalanta Josipa Iličića, ki je asistiral ob prvem zadetku svoje ekipe, s 4:0 odpihnila Venezio Domna Črnigoja. S hat-trickom se je izkazal Hrvat Mario Pašalić. Brez točk je ostal Vid Belec, ki je z zadnjeuvrščeno Salernitano doma izgubil proti ranjenemu Juventus (0:2). Tega je sicer v prejšnjem krogu z 1:0 porazila ravno Atalanta.

Slovenska dvojica Leo Štulac in Petar Stojanović je z Empolijem priložnost za nove točke iskala v četrtek na gostovanju pri Torinu. Ujela sta eno za remi z 2:2, Stojanović je odigral celo tekmo, Štulac je obsedel na klopi za rezervne igralce.

Italijansko prvenstvo, 15. krog:

Torek, 30. november:
Atalanta : Venezia 4:0 (2:0)
Pašalić 7., 12., 67., Koopmeiners 57.
Josip Iličić (Atalanta) je podal pri prvem zadetku in igral do 77. minute; Domen Črnigoj (Venezia) je v igro vstopil na začetku drugega polčasa.

Fiorentina : Sampdoria 3:1 (3:1)
Callejon 23., Vlahović 32., Sottil 45.; Gabbiadini 15.

Salernitana : Juventus 0:2 (0:1)
Dybala 21., Morata 70.
Dybala (Juventus) je v 95. minuti zapravil 11m
Vid Belec (Salernitana) je branil celotno tekmo.

Verona : Cagliari 0:0

Sreda, 1. december:
Bologna : AS Roma 1:0 (1:0)
Svanberg 35.

Inter : Spezia 2:0 (1:0)
Gagliardini 36., Martinez 58./11m
Samir Handanović (Inter) je branil celotno tekmo.

Genoa : AC Milan 0:3 (0:2)
Ibrahimović 10., Messias 45.+1, 61.

Sassuolo : Napoli 2:2 (0:0)
Scamacca 71., Ferrari 89., ; Ruiz 51., Mertens 59.

Četrtek, 2. december:
Torino : Empoli 2:2 (2:1)
Pobega 10., Pjaca 15.; Romagnoli 34., La Mantia 72.; RK: Singo 32./Torino
Petar Stojanović (Empoli) je odigral celo tekmo, Leo Štulac (Empoli) je obsedel na klopi za rezerviste.

Lazio : Udinese 4:4 (1:3)
Immobile 34., Pedro 51., Milinković-Savić 56., Acerbi 79.; Beto 17., 32., Molina 44., Arslan 90.+9; RK: Patric 57./Lazio, Molina 69., Walace 90.+10/oba Udinese