3 leta

serie A Juventus Boštjan Cesar AC Milan Inter Fiorentina Sassuolo Samir Handanović Josip Iličić Jasmin Kurtić Chievo Dejan Lazarević Valter Birsa Palermo Siniša Anđelković

Petek, 29. 8. 2014, 19.53

3 leta

Samir Handanović dočakal drugo zaporedno zmago, Luka Krajnc odščipnil točki Juventusu

V 23. krogu italijanske prve lige je Inter s 4:1 zmagal v gosteh pri Atalanti. Milan spet ni zmagal. Zvečer bodo na delu Boštjan Cesar, Valter Birsa (oba Chievo) in Luka Krajnc (Cesena).

Dejan Lazarević je na prvi tekmi po prihodu v Sassuolo igral, tokrat pa pri porazu s Fiorentino z 1:3 ni dobil priložnosti. Vso tekmo je presedel na klopi. Pri gostih je podobna usoda doletela tudi Jasmina Kurtića, medtem ko je Josip Iličić igral od 82. minute.

Palermu je pred domačimi navijači uspel velik podvig, zanesljivo je premagal Napoli. Tudi s pomočjo Siniše Anđelkovića, ki je bil na igrišču od prve do zadnje minute.

Za Inter, ki je s 4:1 zmagal v Bergamu pri Atalanti, je Samir Handanović branil 90 minut. To je bila druga zaporedna zmaga Milančanov po seriji treh porazov, ki so jo doživeli pred tem.

Chievo je doma z 2:1 odpravil Samdporio. Pri pomembni zmagi v boju za obstanek sta od prve do zadnje minute igrala oba slovenska reprezentanta v vrstah Verončanov Valter Birsa in Boštjan Cesar.

Mladi branilec Luka Krajnc je odščipnil točki Juventusu s Ceseno, za katero je pri remiju z 2:2 igral vso tekmo.