Matjaž Kek Rijeka Dinamo Zagreb Matic Črnic Petar Stojanović Hrvaška Rujevica Ivajlo Petev Franko Andrijašević Roman Bezjak Armada

Hrvaški derbi med Rijeko in Dinamom

Večer, ko je imel Kek vse, nato pa se prijel za glavo #fotozgodba

1

Rijeka Dinamo | Foto Grega Valančič/Sportida

Nogometaši Rijeke pod vodstvom Matjaža Keka niso izgubili že več kot leto dni. V soboto so ostali neporaženi tudi proti zagrebškemu Dinamu (1:1), največjemu tekmecu za osvojitev naslova hrvaškega prvaka. Preverili smo navijaški utrip na Rujevici in spremljali razburljivi derbi, na katerem se je Rečanom nasmihala sladka zmaga, nato pa se je Mariborčan v šoku prijel za glavo ... Kaj se je zgodilo?

Vrhunci derbija med Rijeko in Dinamom (1:1):

Kek ošvrknil sodnika, ki je razjezil navijače Rijeke

Kako so se izkazali slovenski legionarji?

Matjaž Kek in Ivajlo Petev, trenerja najboljših hrvaških klubov, nekdanja selektorja Slovenije in Bolgarije, sta bila pred srečanjem dobro razpoložena. Vsak je imel svoj cilj. Strateg Dinama ni skrival cilja, da bi na Reki osvojil vse tri točke. | Foto: Grega Valančič/Sportida Matjaž Kek in Ivajlo Petev, trenerja najboljših hrvaških klubov, nekdanja selektorja Slovenije in Bolgarije, sta bila pred srečanjem dobro razpoložena. Vsak je imel svoj cilj. Strateg Dinama ni skrival cilja, da bi na Reki osvojil vse tri točke. Foto: Grega Valančič/Sportida

Moški in ženske, staro in mlado, vseeno. Navijači Rijeke so nestrpno čakali na začetek dvoboja, v katerem so želeli Zagrebčanom še enkrat pokazati, zakaj jim v tej sezoni gledajo v hrbet. | Foto: Grega Valančič/Sportida Moški in ženske, staro in mlado, vseeno. Navijači Rijeke so nestrpno čakali na začetek dvoboja, v katerem so želeli Zagrebčanom še enkrat pokazati, zakaj jim v tej sezoni gledajo v hrbet. Foto: Grega Valančič/Sportida

Vstopnico si je lahko zagotovilo le šest tisoč srečnežev. Štadion Rujevica je bil razprodan v dveh urah! Domačini so priznali, da bi za dvoboj z Dinamom napolnili vsaj pet Rujevic. Za zdaj je to edini objekt, na katerem lahko igra Kekova zasedba, saj novega štadiona na Kantridi ne bo še lep čas. Gradbeni stroji še niso začeli brneti. Ko so se na igrišču pojavili nogometaši, so navijači Rijeke dvignili šale, jih razprli in tribune obarvali v belo oziroma svetlo modro.  | Foto: Grega Valančič/Sportida Vstopnico si je lahko zagotovilo le šest tisoč srečnežev. Štadion Rujevica je bil razprodan v dveh urah! Domačini so priznali, da bi za dvoboj z Dinamom napolnili vsaj pet Rujevic. Za zdaj je to edini objekt, na katerem lahko igra Kekova zasedba, saj novega štadiona na Kantridi ne bo še lep čas. Gradbeni stroji še niso začeli brneti. Ko so se na igrišču pojavili nogometaši, so navijači Rijeke dvignili šale, jih razprli in tribune obarvali v belo oziroma svetlo modro. Foto: Grega Valančič/Sportida

Na Hrvaškem vladajo novi časi, kar se tiče klubske moči. Pomerila sta se najboljša hrvaška kluba, edina, ki še vztrajata v boju za naslov prvaka. Ponavadi sta za največji hrvaški derbi med igralcih v modrih in belih dresih skrbela Dinamo ter Hajduk, v zadnjih letih pa so se v vlogo dalmatinskega ponosa vživeli Kekovi Rečani. V belih dresih s pomembnimi svetlo modrimi dodatki, simbolom reškega kluba. | Foto: Grega Valančič/Sportida Na Hrvaškem vladajo novi časi, kar se tiče klubske moči. Pomerila sta se najboljša hrvaška kluba, edina, ki še vztrajata v boju za naslov prvaka. Ponavadi sta za največji hrvaški derbi med igralcih v modrih in belih dresih skrbela Dinamo ter Hajduk, v zadnjih letih pa so se v vlogo dalmatinskega ponosa vživeli Kekovi Rečani. V belih dresih s pomembnimi svetlo modrimi dodatki, simbolom reškega kluba. Foto: Grega Valančič/Sportida

Slovenskemu strategu, izjemno priljubljenem v Kvarnerju, na klopi pomaga nekdanji nogometaš Rijeke Vjekoslav Miletić. Njegov drugi pomočnik je Danko Matrljan, na klopi (skrajno levo) pa sedi tudi pomočnik športnega direktorja Ivan Mance. Pred leti je Keku pomagal Matjaž Florijančič, nekdanji slovenski reprezentant in legendarni napadalec Rijeke. | Foto: Grega Valančič/Sportida Slovenskemu strategu, izjemno priljubljenem v Kvarnerju, na klopi pomaga nekdanji nogometaš Rijeke Vjekoslav Miletić. Njegov drugi pomočnik je Danko Matrljan, na klopi (skrajno levo) pa sedi tudi pomočnik športnega direktorja Ivan Mance. Pred leti je Keku pomagal Matjaž Florijančič, nekdanji slovenski reprezentant in legendarni napadalec Rijeke. Foto: Grega Valančič/Sportida

Edini slovenski nogometaš, ki se je na hrvaškem derbiju znašel v začetni enajsterici obeh ekip, je bil Roman Bezjak. Zaigral je na igralnem položaju desnega krilnega napadalca. Njegova občasna soigralca v članski izbrani vrsti, Matic Črnic (Rijeka) in Petar Stojanović (Dinamo), sta dvoboj spremljala s klopi. | Foto: Grega Valančič/Sportida Edini slovenski nogometaš, ki se je na hrvaškem derbiju znašel v začetni enajsterici obeh ekip, je bil Roman Bezjak. Zaigral je na igralnem položaju desnega krilnega napadalca. Njegova občasna soigralca v članski izbrani vrsti, Matic Črnic (Rijeka) in Petar Stojanović (Dinamo), sta dvoboj spremljala s klopi. Foto: Grega Valančič/Sportida

Korošec je na eni najpomembnejših tekem, odkar igra na Hrvaškem, ves čas bodril soigralce. Imel je motiv več, da bi premagal modre iz Zagreba. Dinamo namreč vodi Bolgar Petev, njegov nekdanji trener pri Ludogorcu iz Razgrada, ki mu je želel dokazati, da je Rijeka v tem trenutku preprosto boljša. | Foto: Grega Valančič/Sportida Korošec je na eni najpomembnejših tekem, odkar igra na Hrvaškem, ves čas bodril soigralce. Imel je motiv več, da bi premagal modre iz Zagreba. Dinamo namreč vodi Bolgar Petev, njegov nekdanji trener pri Ludogorcu iz Razgrada, ki mu je želel dokazati, da je Rijeka v tem trenutku preprosto boljša. Foto: Grega Valančič/Sportida

Na desni strani je imel Bezjak veliko opravka z levim bočnim branilcem Dinama, hrvaškim reprezentantom Josipom Pivarićem. | Foto: Grega Valančič/Sportida Na desni strani je imel Bezjak veliko opravka z levim bočnim branilcem Dinama, hrvaškim reprezentantom Josipom Pivarićem. Foto: Grega Valančič/Sportida

Večerni pogled na vzhodno in severno tribuno, na kateri so bili strogo varovani pripadniki navijaške skupine Bad Blue Boys, ki so med srečanjem večkrat žalili Zdravka Mamića, nekdanjega alfo in omego zagrebškega kluba, s katerim so v dolgoletnem sporu. Pred tekmo na Reki je veliko prahu dvignilo razmišljanje direktorja Dinama Romea Jozaka, ki je samozavestno dejal, da Rijeki sploh ni potrebno prenavljati vzhodne tribune za potrebe tekem lige prvakov, ker sploh ne bodo nastopili v tem tekmovanju. | Foto: Grega Valančič/Sportida Večerni pogled na vzhodno in severno tribuno, na kateri so bili strogo varovani pripadniki navijaške skupine Bad Blue Boys, ki so med srečanjem večkrat žalili Zdravka Mamića, nekdanjega alfo in omego zagrebškega kluba, s katerim so v dolgoletnem sporu. Pred tekmo na Reki je veliko prahu dvignilo razmišljanje direktorja Dinama Romea Jozaka, ki je samozavestno dejal, da Rijeki sploh ni potrebno prenavljati vzhodne tribune za potrebe tekem lige prvakov, ker sploh ne bodo nastopili v tem tekmovanju. Foto: Grega Valančič/Sportida

Kek se je v prvem polčasu nagledal zapravljenih priložnosti Rijeke. Na semaforju je še vedno utripal rezultat 0:0. | Foto: Grega Valančič/Sportida Kek se je v prvem polčasu nagledal zapravljenih priložnosti Rijeke. Na semaforju je še vedno utripal rezultat 0:0. Foto: Grega Valančič/Sportida

Rijeka je bila nevarnejša, a je Dinamo, na čelu z obrambnim stebrom Markom Leškovićem, ki je še v prejšnji sezoni igral za Rijeko, ohranil mrežo nedotaknjeno. | Foto: Grega Valančič/Sportida Rijeka je bila nevarnejša, a je Dinamo, na čelu z obrambnim stebrom Markom Leškovićem, ki je še v prejšnji sezoni igral za Rijeko, ohranil mrežo nedotaknjeno. Foto: Grega Valančič/Sportida

Navijači Rijeke so med polčasoma premlevali o številnih zapravljenih priložnostih. Dinamo je bil povsem nenevaren. Petev se je ujel v Kekovo past in v prvem polčasu odigral povsem drugače, kot je bilo dogovorjeno. To je Bolgar po tekmi izpostavil na novinarski konferenci. | Foto: Grega Valančič/Sportida Navijači Rijeke so med polčasoma premlevali o številnih zapravljenih priložnostih. Dinamo je bil povsem nenevaren. Petev se je ujel v Kekovo past in v prvem polčasu odigral povsem drugače, kot je bilo dogovorjeno. To je Bolgar po tekmi izpostavil na novinarski konferenci. Foto: Grega Valančič/Sportida

V drugem delu je Dinamo vzpostavil ravnotežje. Kek ni bil več tako zadovoljen z igro. Ritem, s katerim je v prvem delu pritisnil na vrata gostov, je padel. | Foto: Grega Valančič/Sportida V drugem delu je Dinamo vzpostavil ravnotežje. Kek ni bil več tako zadovoljen z igro. Ritem, s katerim je v prvem delu pritisnil na vrata gostov, je padel. Foto: Grega Valančič/Sportida

Bezjak, ki je v prvem polčasu zapravil dve velike priložnosti za zadetek (pri drugi je dišalo tudi po najstrožji kazni), je po nizu netočnih podaj v 65. minuti zapustil igrišče. Od takrat naprej je hrvaški derbi potekal brez slovenskih igralcev. | Foto: Grega Valančič/Sportida Bezjak, ki je v prvem polčasu zapravil dve velike priložnosti za zadetek (pri drugi je dišalo tudi po najstrožji kazni), je po nizu netočnih podaj v 65. minuti zapustil igrišče. Od takrat naprej je hrvaški derbi potekal brez slovenskih igralcev. Foto: Grega Valančič/Sportida

Le nekaj minut pozneje je reški štadion, prvotno predviden zgolj za pripravljalno in trenažno središče, eksplodiral od navdušenja. Rijeko je popeljal v vodstvo Franko Andrijašević, njen najboljši igralec v tej sezoni. | Foto: Grega Valančič/Sportida Le nekaj minut pozneje je reški štadion, prvotno predviden zgolj za pripravljalno in trenažno središče, eksplodiral od navdušenja. Rijeko je popeljal v vodstvo Franko Andrijašević, njen najboljši igralec v tej sezoni. Foto: Grega Valančič/Sportida

Privrženci Rijeke, zbrani v navijaški skupini Armada, so bili navdušeni nad razpletom. Če bi ostalo pri 1:0, bi Rijeka pobegnila branilcem naslova na sedem točk razlike! | Foto: Grega Valančič/Sportida Privrženci Rijeke, zbrani v navijaški skupini Armada, so bili navdušeni nad razpletom. Če bi ostalo pri 1:0, bi Rijeka pobegnila branilcem naslova na sedem točk razlike! Foto: Grega Valančič/Sportida

Gostje iz Zagreba so se znašli v težavah. Izgubljali so z 0:1. Brazilec s hrvaškim potnim listom Sammir je tako izgubil živce nad Filipom Bradarićem, enem izmed številnih nekdanjih nogometašev splitskega Hajduka, ki pod taktirko Matjaža Keka doživljajo najboljše dneve v karieri. | Foto: Grega Valančič/Sportida Gostje iz Zagreba so se znašli v težavah. Izgubljali so z 0:1. Brazilec s hrvaškim potnim listom Sammir je tako izgubil živce nad Filipom Bradarićem, enem izmed številnih nekdanjih nogometašev splitskega Hajduka, ki pod taktirko Matjaža Keka doživljajo najboljše dneve v karieri. Foto: Grega Valančič/Sportida

Nato pa je v 86. minuti sledil velik šok za gostitelje, po katerem se je Kek lahko le prijel za glavo. Njegov stanovski kolega Petev se je po izenačenju (1:1) veselil kot otrok. | Foto: Grega Valančič/Sportida Nato pa je v 86. minuti sledil velik šok za gostitelje, po katerem se je Kek lahko le prijel za glavo. Njegov stanovski kolega Petev se je po izenačenju (1:1) veselil kot otrok. Foto: Grega Valančič/Sportida

Popolno reško pravljico je pokvaril Alžirec El Hilal Soudani. Ni bilo prvič, da je v tej sezoni v zadnjih minutah pokvaril načrte tekmecu na derbiju. Jeseni je v Splitu v 94. minuti dosegel zmagoviti gol na Poljudu. Na Rujevici je zablestel s škarjicami. Z evrogolom je nadaljeval festival atraktivnih zadetkov, pri katerem sta med tednom sodelovala tudi Leon Benko (Olimpija) in Luis Suarez (Barcelona) ... | Foto: Grega Valančič/Sportida Popolno reško pravljico je pokvaril Alžirec El Hilal Soudani. Ni bilo prvič, da je v tej sezoni v zadnjih minutah pokvaril načrte tekmecu na derbiju. Jeseni je v Splitu v 94. minuti dosegel zmagoviti gol na Poljudu. Na Rujevici je zablestel s škarjicami. Z evrogolom je nadaljeval festival atraktivnih zadetkov, pri katerem sta med tednom sodelovala tudi Leon Benko (Olimpija) in Luis Suarez (Barcelona) ... Foto: Grega Valančič/Sportida

Junak Dinama je po zadetku z roko upodobil črko P. Zadetek je namreč posvetil 12-letni deklici Petri, ki se bojuje s hudo boleznijo. Alžirec jo je dan pred derbijem obiskal v bolnišnici in ji obljubil, da se bo vpisal med strelce. Obljubo je izpolnil, hkrati pa ohranil Dinamo v igri za naslov prvaka. | Foto: Grega Valančič/Sportida Junak Dinama je po zadetku z roko upodobil črko P. Zadetek je namreč posvetil 12-letni deklici Petri, ki se bojuje s hudo boleznijo. Alžirec jo je dan pred derbijem obiskal v bolnišnici in ji obljubil, da se bo vpisal med strelce. Obljubo je izpolnil, hkrati pa ohranil Dinamo v igri za naslov prvaka. Foto: Grega Valančič/Sportida

Po izenačenju je postalo vroče tudi na osrednji tribuni, kjer so pomembnejše goste iz Zagreba na častni tribuni varovali policisti. | Foto: Grega Valančič/Sportida Po izenačenju je postalo vroče tudi na osrednji tribuni, kjer so pomembnejše goste iz Zagreba na častni tribuni varovali policisti. Foto: Grega Valančič/Sportida

Sporen trenutek, ob katerem ni mogel molčati niti Matjaž Kek, se je zgodil v 92. minuti. Branilec Dinama Lešković je v kazenskem prostoru odrinil Andrijaševića, a je sodniška piščalka ostala nema. Mariborčan mu je očital, da sodnik ni imel dovolj jajc, da bi v sodnikovem podaljšku na takšni tekmi pokazal na belo točko. Andrijašević je po tekmi potožil, da ga je Lešković porinil z obema rokama. Zanimivo je, da je Andrijašević prišel na Reko kot član Dinama prav po zaslugi Leškovića, ki se je istočasno iz Rujevice preselil med modre. | Foto: Grega Valančič/Sportida Sporen trenutek, ob katerem ni mogel molčati niti Matjaž Kek, se je zgodil v 92. minuti. Branilec Dinama Lešković je v kazenskem prostoru odrinil Andrijaševića, a je sodniška piščalka ostala nema. Mariborčan mu je očital, da sodnik ni imel dovolj jajc, da bi v sodnikovem podaljšku na takšni tekmi pokazal na belo točko. Andrijašević je po tekmi potožil, da ga je Lešković porinil z obema rokama. Zanimivo je, da je Andrijašević prišel na Reko kot član Dinama prav po zaslugi Leškovića, ki se je istočasno iz Rujevice preselil med modre. Foto: Grega Valančič/Sportida

Kek je bil po novem uspehu, saj je zadržal prednost +4 pred Dinamom, le delno zadovoljen. To je izžareval tudi njegov izraz v očeh. | Foto: Grega Valančič/Sportida Kek je bil po novem uspehu, saj je zadržal prednost +4 pred Dinamom, le delno zadovoljen. To je izžareval tudi njegov izraz v očeh. Foto: Grega Valančič/Sportida

Dvoboj se je končal brez zmagovalca, zadetek Andrijaševića, ki se je po tekmi naposlušal čestitk, pa ni zadoščal za zmago. Sin nekdanjega asa splitskega Hajduka Stipeta Andrijaševića, ki je nosil tudi dres zagrebškega Dinama in Lokomotive, se je v Kvarnerju prerodil. Igra najboljši nogomet, o njem razmišlja tudi selektor Hrvaške Ante Čačić. | Foto: Grega Valančič/Sportida Dvoboj se je končal brez zmagovalca, zadetek Andrijaševića, ki se je po tekmi naposlušal čestitk, pa ni zadoščal za zmago. Sin nekdanjega asa splitskega Hajduka Stipeta Andrijaševića, ki je nosil tudi dres zagrebškega Dinama in Lokomotive, se je v Kvarnerju prerodil. Igra najboljši nogomet, o njem razmišlja tudi selektor Hrvaške Ante Čačić. Foto: Grega Valančič/Sportida

Vratar Rijeke Andrej Prskalo v spomladanskem delu pogreša tekme, ki bi jih končal z nedotaknjeno mrežo. Jeseni jih je bilo neprimerno več. Po tekmi je pozdravil najbližje, ki so zanj stiskali pesti s tribun. | Foto: Grega Valančič/Sportida Vratar Rijeke Andrej Prskalo v spomladanskem delu pogreša tekme, ki bi jih končal z nedotaknjeno mrežo. Jeseni jih je bilo neprimerno več. Po tekmi je pozdravil najbližje, ki so zanj stiskali pesti s tribun. Foto: Grega Valančič/Sportida

Nogometaši Rijeke, med njimi tudi rezervist Črnic, so se zahvalili občinstvu za glasno podporo. "To je vzdušje, ki lahko služi za vzor," je poudaril Kek. | Foto: Grega Valančič/Sportida Nogometaši Rijeke, med njimi tudi rezervist Črnic, so se zahvalili občinstvu za glasno podporo. "To je vzdušje, ki lahko služi za vzor," je poudaril Kek. Foto: Grega Valančič/Sportida

Mariborčan je dejal, da je ponosen na predstavo gostiteljev, zlasti v prvem delu, in dodal, da v nogometu ne manjka tekem, na katerih se ti maščujejo zapravljene priložnosti. | Foto: Grega Valančič/Sportida Mariborčan je dejal, da je ponosen na predstavo gostiteljev, zlasti v prvem delu, in dodal, da v nogometu ne manjka tekem, na katerih se ti maščujejo zapravljene priložnosti. Foto: Grega Valančič/Sportida

Na Rujevici je po napetem derbiju odmevalo ''Šampioni, šampioni''. Po remiju in ohranitvi prednosti +4 pred Dinamom je Rijeka še korak bližje zgodovinskemu podvigu. Potrebno pa je dodati, da bo Kekova četa v zadnjem krogu gostovala pri Dinamu v Maksmirju. Do takrat bo morala odigrali še osem tekem ... | Foto: Grega Valančič/Sportida Na Rujevici je po napetem derbiju odmevalo ''Šampioni, šampioni''. Po remiju in ohranitvi prednosti +4 pred Dinamom je Rijeka še korak bližje zgodovinskemu podvigu. Potrebno pa je dodati, da bo Kekova četa v zadnjem krogu gostovala pri Dinamu v Maksmirju. Do takrat bo morala odigrali še osem tekem ... Foto: Grega Valančič/Sportida