7 let, 12 mesecev

Marcos Tavares NK Maribor NK Maribor

Sobota, 21. 5. 2011, 21.14

Rezervist Berič poskrbel za lovoriko

Nogometaši ajdovskega Primorja so v 35. krogu 1. slovenske nogometne lige izgubili proti Mariboru z 1:2 (1:0).

Tekma med Primorjem in Mariborom se je kljub grožnjam s stavko domačih nogometašev odvila po prvotnem načrtu, končala pa po željah Maribora, ki si je z zmago zagotovil tudi deveti naslov prvaka. Junak tekme je bil Robert Berić, ki je v 85. minuti zadel za končnih 2:1.

Mariborčani so tekmo začeli odločno in z željo čim prej zadeti. Streli Marcosa Tavaresa in Etiena Velikonje so sprva leteli mimo vrat ali v domačega vratarja, v 17. minuti pa so gosti zadeli, a je sodniška trojka gol razveljavila zaradi prepovedanega položaja Tavaresa.

Novo priložnost so gosti zapravili v 29. minuti, ko je Velikonja žogo poslal čez vratarja domačih Admirja Suhonjiča, a tudi čez gol. Sledilo je zatišje, v 43. pa šok za goste: Nejc Kolman se je namreč odločil za strel z 20 metrov in zadel za domače vodstvo z 1:0.

V 58. minuti so bili Mariborčani blizu izenačenja, saj je bil sam pred Suhonjičem Robert Berić, a tudi njemu žoge ni uspelo potisniti v mrežo, štiri minute pred tem pa je Tavares s slabih 15 metrov zatresel še vratnico. Berić se je znova pred vrati znašel v 70. minuti, a je takrat z glavo ustrelil mimo gola.

Minuto pozneje pa so Štajerci le izenačili, po podaji Rajka Repa je s petih metrov zadel Tavares. Podajalec pri tem zadetku pa je moral v 77. minuti iz igre, saj je zaradi simuliranja prejel drugi rumen karton. Kljub temu so Štajerci v 85. minuti prišli do vodstva, ko je z močnim strelom zadel Berić.