4. 12. 2016,
18.58

Thermometer Blue 0,60

1

naj gol Prva liga Telekom Slovenije NK Aluminij NK Celje NK Domžale NK Koper NK Krško NK Gorica NK Radomlje NK Rudar NK Olimpija NK Olimpija NK Maribor NK Maribor

Nedelja, 4. 12. 2016, 18.58

PRVA LIGA TELEKOM SLOVENIJE, 20. KROG

Olimpija kot senca sledi Mariboru

1

NK Olimpija NK Radomlje | Foto Vid Ponikvar

V zadnji tekmi 20. kroga Prve Lige Telekom Slovenija je branilec naslova Olimpija v domžalskem Športnem parku visoko s 4:1 premagale Radomlje, a ostaja točko za Mariborom, ki je v soboto premagal Rudar (1:0).

Ljubljančani so v Domžale odpotovali z opozorilom, saj so Radomljani sredi tedna šokirali Domžale, a sami niso imeli prav nobenih težav in visoko zmagali. Prvi zadetek so si domačini zabili kar sami, do konca tekme pa so za zmaje zadeli še Rok Kronaveter, Antonio Delamea Mlinar in Etien Velikonja. Časti zadetek za domače je prispeval mladi srbski biser Filip Janković.

Ranjene Domžale se niso uspele oddolžiti navijačem za slabo igro in poraz proti Radomljam, saj so brez zmage ostale še v Krškem. Tekma se je končala brez zadetkov.

Zahović rešil Maribor

Luka Zahović, sin športnega direktorja Zlatka Zahovića, je spet poskrbel za zmago Maribora. | Foto: Bobo Luka Zahović, sin športnega direktorja Zlatka Zahovića, je spet poskrbel za zmago Maribora. Foto: Bobo Nogometaši Maribora so v soboto z novim golom Luke Zahovića z 1:0 premagali Rudar. Mariborčani imajo zdaj pred Olimpijo štiri točke prednosti. V soboto sta Celje in Gorica remizirala. Koper je doma odpravil Aluminij.

Maribor je podaljšal niz neporaženosti, ki zdaj znaša že 18 tekem, in prišel do pete zaporedne zmage. Mariborčani, ki so v zadnjih štirih prvenstvenih tekmah zabili 13 golov, so se z Velenjčani tokrat mučili precej časa. Šele v 81. minuti jih je pred razočaranjem rešil mladi Luka Zahović, ki je zadel po prefinjenem strelu in potrdil, da je v odlični formi.

21-letni napadalec je zadel še četrtič v zadnjih petih prvenstvenih tekmah in je zdaj z osmimi goli drugi najboljši strelec prvenstva.

Dalibor Volaš trese mreže v celjskem dresu

V soboto sta se za prvoligaške točke najprej v celjski Areni Petrol pomerila Celje in Gorica. Gledalci na tej tekmi niso videli zmagovalca. Končala se je z remijem 1:1, potem ko je domači napadalec Dalibor Volaš s sedmim prvenstvenim golom sezone izničil vodstvo gostov iz prvega polčasa.

V drugi tekmi kroga je Koper z golom Luke Vekića premagal Aluminij pred domačimi navijači z 1:0. Trener kozličkov, Hrvat Igor Pamić, je dočakal prvo domačo zmago.