6. 11. 2016,
18.43

Thermometer Orange 8,90

5

Prva liga Telekom Slovenije NK Aluminij NK Celje NK Domžale ND Gorica NK Olimpija NK Olimpija NK Maribor NK Maribor NK Radomlje NK Rudar NK Koper NK Krško naj gol

Nedelja, 6. 11. 2016, 18.43

Prva liga Telekom Slovenije, 16. krog

Olimpija po mojstrovini reprezentanta ostaja prva

5

Miha Zajc | Foto Vid Ponikvar

V zadnjem krogu Prve lige Telekom Slovenije pred reprezentančnim premorom, ki je pred nami, je Olimpija v nedeljo z golom reprezentanta Roka Kronavetra v 87. minuti prišla do zmage v Kopru in ostaja na vrhu lestvice. Tam je bil en dan Maribor, ki je v soboto odpravil Celje z 2:0.

Olimpija je v zadnji tekmi 16. kroga v nedeljo gostovala v Kopru in že po petih minutah prišla do vodstva, po lepi podaji Etiena Velikonje je zadel Hrvat Leon Benko. Koprčani so na začetku drugega dela igre prišli do izenačenja, za 1:1 je zadel Matej Pučko.

Kazalo je, da Ljubljančani na Bonifiki ne bodo zmagali in bodo prepustili prvo mesto na lestvici Mariboru, a nato je za pomembno zmago v 87. minuti s pravcatim evrogolom po strelu od daleč poskrbel Rok Kronaveter. Mariborčan, ki se bo v ponedeljek pojavil na zboru reprezentance, ki jo pod vodstvom Srečka Katanca naslednji teden čaka nadaljevanje kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2018.

V prvi nedeljski tekmi so Radomlje po šestih zaporednih prvenstvenih porazih le prišle do točke, osvojile so jo z golom v zaključku tekme v Krškem (1:1).

Odpor Celjanov je z golom v 61. minuti strl Luka Zahović. | Foto: Bobo Odpor Celjanov je z golom v 61. minuti strl Luka Zahović. Foto: Bobo

Odpor je strl kdo drug kot Luka Zahović

Mariborčani, ki so v prejšnjem krogu le remizirali v Kidričevem in prvo mesto prepustili Olimpiji, so se v soboto s Celjani, med katerimi so kar štirje njihovi nekdanji (odpisani) nogometaši – Dalibor Volaš, Goran Cvijanović, Elvedin Džinić in Amar Rahmanović -, mučili debelo uro. Vse do 61. minute, ko jih je s petim prvenstvenim golom sezone v vodstvo popeljal Luka Zahović.

Devet minut pozneje je zadel še drugi napadalec v vijoličastih vrstah, reprezentant Milivoje Novaković, in postavil končni izid. Mariborčani v vseh tekmovanjih niso izgubili že 14 tekem zapored.

Domžale so razbile Gorico. Enega izmed petih golov je prispeval Slobodan Vuk. | Foto: Žiga Zupan/Sportida Domžale so razbile Gorico. Enega izmed petih golov je prispeval Slobodan Vuk. Foto: Žiga Zupan/Sportida

Domžale so že pri 36 zadetkih

Domžale so Gorici prizadejale še tretji zaporedni poraz in potrdile tretje mesto na lestvici. Novogoričane so premagale kar s 5:0, junak je bil s tremi goli Marko Alvir, in še povišale prednost na lestvici najbolj učinkovitih ekip v ligi. Domžalčani so zabili že neverjetnih 36 golov v 16 tekmah, kar znese 2,25 zadetka na tekmo.

Rudar je v Velenju gostil Aluminij, ki je na predzadnjem mestu lestvice, in s Kidričani remiziral brez zadetkov. To je bil za goste že tretji zaporedni remi, še drugič zapored so igrali 0:0.