1. 10. 2017,
16.51

Thermometer Blue 1,95

8

naj gol NK Krško NK Rudar NK Triglav NK Maribor NK Maribor NK Olimpija NK Olimpija ND Gorica NK Domžale NK Celje NK Ankaran NK Aluminij Prva liga Telekom Slovenije

Nedelja, 1. 10. 2017, 16.51

PRVA LIGA TELEKOM SLOVENIJE, 11. krog

Olimpija izkoristila spodrsljaj Maribora in skočila na vrh Prve Lige

8

Olimpija Gorica PrvaLiga TS | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

V derbiju 11. kroga Prve lige Telekom Slovenije je Olimpija v Stožicah premagala Gorico in tako skočila na vrh prvenstvene lestvice. Zmaji so izkoristili spodrsljaj Maribora, ki je v soboto razočaral navijače in doma zgolj remiziral proti zadnjeuvrščenemu Triglavu (0:0), ki ga je prvič v tej sezoni vodil Siniša Brkić.

V derbiju kroga je Olimpija z 2:1 premagala Gorico. Ta je v 23. minuti tekme v Stožicah prišla do vodstva z golom Kyriana Nwabuezeja. Zmaji so imeli v 30. minuti priložnost izenačiti z bele točke, a je Ricardo Alves zadel prečko goriških vrat. V 42. minuti pa je vendarle prišlo do spremembe izida, Kenan Bajrić je s strelom z glavo poskrbel za izenačenje na 1:1.

V 81. minuti je Gorica ostala z igralcem manj, zaradi drugega rumenega kartona je moral igro zapustiti Matija Škarabot, Ljubljančani pa so prednost izkoristili že v naslednji minuti, ko je podajo Dina Štigleca s strelov z glavo v gol in vodstvo z 2:1 spremenil Alves ter se tako oddolžil za neizkoriščeno enajstmetrovko iz prvega polčasa.

V prvi sobotni tekmi je Rudar s prebujenim Johnom Maryjem, ki je tokrat dosegel dva gola, s 3:0 premagal Ankaran na "njegovem" igrišču v Dravogradu. Velenjčani, ki jih vodi Marijan Pušnik, so prišli do tretje zaporedne zmage in skočili na tretje mesto lestvice.

V drugi sobotni tekmi je Krško doma premagalo Aluminij z 2:0 in skočilo na peto mesto. Oba zadetka sta padla že v prvi polovici uvodnega polčasa.

Brkić v Mariboru pokvaril načrte favoritu

Siniša Brkić je na položaju trenerja Triglava nasledil Antona Žlogarja. | Foto: Vid Ponikvar Siniša Brkić je na položaju trenerja Triglava nasledil Antona Žlogarja. Foto: Vid Ponikvar Večerna tekma v Ljudskem vrtu je postregla s presenečenjem. Maribor je skušal pozabiti na prepričljiv poraz pri Sevilli (0:3) v ligi prvakov s pričakovano zmago nad kranjskim Triglavom, a je ostalo le pri željah.

V prvem polčasu si je priigral številne priložnosti, a je vratar kranjskega prvoligaša Elvis Džafić ostal nepremagan tud v nadaljevanju in pomagal soigralcem do dragocene točke.

Triglav ostaja edini prvoligaš, ki v tej sezoni še ni okusil sladkosti zmage. Po skromnih rezultatih v uvodnih desetih krogih je ceno plačal Anton Žlogar, ki je zapustil vroči stolček gorenjskih orlov. Nanj je sedel Siniša Brkić, njegov predhodnik, ki opravlja tudi vlogo športnega direktorja, in navdušil z remijem na Štajerskem.