Torek, 13. 6. 2017, 22.58

Prijateljske tekme, junij

Francozom kljub igralcu manj poslastica proti Angležem

Francija Anglija | Foto Reuters

Številne reprezentance so junijske kvalifikacijske izzive povezale s prijateljskimi dvoboji. V francoski prestolnici so gostitelji na Stade de France kljub igralcu manj s 3:2 premagali Angleže. Romuni so po preobratu ugnali Čilence, Brazilija je v gosteh brez prvega zvezdnika visoko odpravila Avstralijo, Argentina pa je brez Lionela Messija napolnila mrežo Singapurju.

Angleži so pred očmi visokega političnega vrha – tekmo med Francijo in Anglijo sta si ogledala tudi francoski predsednik Emmanuel Macron in britanska premierka Theresa May – z zadetkom Harryja Kana povedli že v deveti minuti. Pet minut pozneje je Olivier Giroud zatresel angleško mrežo, a gola zaradi prepovedanega položaja niso priznali. Je pa izenačenje Francozom, ki so hitro ostali brez poškodovanega Benjamina Mendyja, v 22. minuti priigral Samuel Umtiti. Malce pred prvim odmorom je galske peteline v vodstvo popeljal Djibril Sidibe.

A ni prav dolgo ostalo pri tem izidu. V 47. minuti si je Raphael Varane z rdečim kartonom prislužil predčasno pot pod prho, Kane pa je darilo v obliki 11-metrovke izkoristil za izenečanje na 2:2. Angleži kljub številčni prednosti niso zdržali, v 78. minuti je Kylian Mbappe zadel za 3:2 in postavil končni izid obračuna.

Romuni po preobratu ugnali Čilence

Ob evropskih podprvakih in Angležih, ki vodijo v slovenski kvalifikacijski skupini, je bil v torek na sporedu tudi skandinavsko srečanje med Norvežani in Švedi. Končalo se je brez zmagovalca, tri krone so porazu ušle v 81. minuti tekme.

Zanimivo je bilo v Cluju, kjer so Čilenci v 18. minuti vodili z 2:0, a od 31. minute naprej je šlo zanje le še navzdol. Najprej so Romuni znižali na 1:2, dve minuti zatem pa je Čile zaradi neposrednega rdečega kartona ostal brez Garyja Mendela in z le desetimi možmi. Romuni so prednost igralca več izkoristili, dvakrat zadeli in tesno zmagali.

Visoki zmagi Brazilije in Argentine

Brazilci so se pod vodstvom Titeja znesli nad Avstralci, ki se pripravljajo na nastop na pokalu konfederacij v Rusiji. Dvakratni strelec Diego Souza, ki si nogometni kruh služi v brazilskem prvenstvu, je prvič zadel v polno že po 12 sekundah!

Kako je Brazilija napolnila mrežo Avstraliji?

Messi igral, Neymar ne

Gavči so premagali sosede. | Foto: Reuters Gavči so premagali sosede. Foto: Reuters Argentinska nogometna reprezentanca je prejšnji teden dobila prvo tekmo pod vodstvom novega selektorja Jorgeja Sampaolija. Na prijateljski tekmi v Avstraliji je pred 95 tisoč gledalci z 1:0 premagala najboljšo reprezentanco južnoameriških kvalifikacij za mundial, večno tekmico Brazilijo.

Izkazal se je argentinski vratar Sergio Romero, ki je ubranil nekaj lepih strelov, na drugi strani pa so Brazilci, ki so igrali brez prvega zvezdnika Neymarja, na igrišču za kriket v Melbournu nanizali kar nekaj zgrešenih strelov.

Medtem ko je argentinska igra slonela na virtuozu Barcelone Lionelu Messiju, pa je edini gol dosegel Gabriel Mercado tik pred odhodom na odmor.

Sampaoli, Argentinec, ki je Čile popeljal do dveh naslovov v tekmovanju Copa America prav s finalnima zmagama nad Argentino, je prevzel vodenje domače vrste v začetku meseca.