29. 6. 2017,
22.00

Thermometer Blue 1,43

Portugalska Čile pokal konfederacij Cristiano Ronaldo Cristiano Ronaldo Nemčija Mehika Arturo Vidal Alexis Sanchez

Četrtek, 29. 6. 2017, 22.00

Pokal konfederacij, polfinale

Za lovoriko Nemčija in Čile

Leon Goretzka | Foto Reuters

V drugem polfinalu nogometnega pokala konfederacij v Rusiji je Nemčija zlahka s 4:1 premagala Mehiko. V finalu se bo udarila s Čilom, ki je v sredo po enajstmetrovkah izločil evropske prvake Portugalce. Finale bo v nedeljo bo 20. uri, obračun za tretje mesto pa ob 14. uri.

Svetovni prvaki Nemci so se v obračunu do danes neporaženih reprezentanc generalke pred SP, ki ga bo prihodnje letos gostila Rusija, v Sočiju pomerili z Mehiko.

Elf je že v prvih desetih minutah postavil stvari na svoje mesto. V šesti in osmi minuti je namreč zadel Leon Goretzka in svoji državi priigral lepo prednost za nadaljevanje srečanja. Nemčija je v nadaljevanju nadzorovala potek tekme, na koncu pa zmagala zlahka s 4:1.

Bravo po drami popeljal Čile v finale

Claudio Bravo | Foto: Reuters Foto: Reuters V rednem delu igre ter obeh podaljških obračuna med južnoameriškimi in evropskimi prvaki gledalci niso videli zadetkov, zato so sledile enajstmetrovke. Pri teh je vlogo glavnega junaka prevzel vratar Čila Claudio Bravo in Južnoameričane prvič popeljal v finale pokala konfederacij.

Nogometaš Manchester Cityja je ubranil vse prve tri strele z enajstih metrov, dovolj natančni niso bili Ricardo Quaresma, Joao Moutinho in Nani, ter ustavil pohod Cristiana Ronalda, ki sploh ni prišel na vrsto, saj so vsi trije Čilenci zadeli.

Portugalska je bila v prvih 90 minutah sicer boljši nasprotnik, medtem ko je bil Čile nevarnejši v podaljških. Predvsem v 119. minuti je bil blizu zmage, potem ko je v eni akciji dvakrat zatresel okvir vrat portugalskega vratarja.