Pogon Szczecin Luka Zahović

Torek, 18. 10. 2022, 20.45

Nora tekma v poljskem pokalu

Po hat-tricku Zahovića odločila 14. serija 11-metrovk

Pogon Luka Zahović | Luka Zahović in njegov Pogon sta napredovala v tretji krog poljskega pokala. | Foto Guliver Image

Luka Zahović in njegov Pogon sta napredovala v tretji krog poljskega pokala.

V pokalnih tekmovanjih ne manjka neverjetnih rezultatov. Če sta pri nas Maribor in Aluminij zabila devet oziroma 11 golov, pa je bil na najbolj nori tekmi poljskega pokala ta torek v središču pozornosti Luka Zahović.

Izola
Sportal Maribor zabil 10 golov, prvega Tavares, rekordna pa Bistrica

Četrtoligaš Rekord Bielsko-Biala je v drugem krogu poljskega pokala doma gostil Pogon Szczein, ki trenutno v prvi poljski ligi zaseda peto mesto. Prvi gol je padel šele v 55. minuti, ko so domači zabili s skoraj polovice igrišča. Čez nekaj minut je Rekord vodil že z 2:0. Nato pa je Pogon rešil Luka Zahović. Z dvema goloma je izsilil podaljšek.

V podaljšku je 26-letni slovenski reprezentant zadel še tretjič. Skupaj ima sin Zlatka Zahovića v tej sezoni tako že sedem golov. Na zadnjih treh tekmah poljske lige sicer ni začel v prvi postavi. A Zahovićev hat-trick ni bil dovolj za napredovanje, saj so domači v 110. minuti prišli do izenačenja. In tako so odločale 11-metrovke. Verjeli ali ne, odločilna je bila šele 14. serija, ko je nogometaš Rekorda Sidy Camara zgrešil, Zahovićev soigralec Rafal Kurzawa pa je zadel za uvrstitev v tretji krog.