Thermometer Blue 2,40

Euro 2016

Ponedeljek, 11. 7. 2016, 9.42

Nogomet združuje: to je ena najbolj ganljivih potez Eura 2016 #video

Medtem ko so portugalski navijači in njihovi nogometni junaki po zmagi z 1:0 nad Francozi sinoči slavili pozno v noč, je Francija jokala. Mladega navijača v dresu portugalske reprezentance je to ganilo do srca. Stvari je vzel v svoje roke in poskrbel za eno najbolj ganljivih potez Eura 2016.

Evropsko nogometno prvenstvo je sinoči dobilo epilog, o kakršnem so Portugalci tako goreče sanjali. Začelo se je slabo, celo neverjetno slabo, končalo pa neverjetno dobro.

| Foto:

Največji zvezdnik prvenstva in kapetan portugalske izbrane vrste Ronaldo je staknil poškodbo kolena in že v 24. minuti zapustil zelenico. In ko so nekateri že pokopali upe o prvi osvojitvi evropske lovorike za portugalski nogomet, se je zgodil preobrat. Eder, igralec, ki ga je selektor Fernando Santos šele v 79. minuti poslal na igrišče, je globoko v podaljšku zabil edini, a odločilni gol za Portugalsko.

Nepopisno veselje ob zmagovitem zadetku Portugalske. | Foto: Nepopisno veselje ob zmagovitem zadetku Portugalske.

Portugalski navijači so noreli od navdušenja, francoski, ki so bili priča težkemu porazu galskih petelinov, pa so domov odhajali povešenih glav.

Razočaranje ob porazu bo francoske nogometaše še dolgo skelelo. | Foto: Razočaranje ob porazu bo francoske nogometaše še dolgo skelelo.

Nekatere Portugalce žalost na nasprotnem bregu ni motila, druge pa še kako. Tudi mladega portugalskega navijača, ki se je brez pomisleka ustavil ob razočaranem navijaču francoske reprezentance. Potrepljal ga je po rami, mu namenil nekaj, verjetno spodbudnih besed, ki jim je na pobudo Francoza sledil ganljiv objem.

Posnetek in fotografije so že zaokrožile po družbenih omrežjih.