28. 11. 2007,
14.19

Sreda, 28. 11. 2007, 14.19

Neuspešen debi Lučića

V severnoprimorskem obračunu so Ajdovci znova ostali brez točk. Novi trener Primorja Borivoje Lučić je na prvi tekmi izgubil.

Na drugi strani so Goričani v pravem zagonu, v zadnjem času pa igrajo naravnost odlično. Belo-modri se tako vztrajno bližajo najboljšim in so na četrtem mestu, medtem ko so rdeče-črni vedno bližje dnu, po tem krogu so na osmem mestu.

Tekma je imela dva različna dela. Prvi je bil povsem nezanimiv, obe ekipi pa sta si priigrali le po eno priložnost. Prvo je zapravila domača zasedba v 12. minuti, ko je Zatkovič s 25 metrov sprožil močan strel, vratar Pirih pa je bil na mestu. Gosti so igrali disciplinirano in strpno, kar se jim je obrestovalo v 30. minuti. Žogo je na levi strani sprejel Osterc in počakal na Demiroviča, ki je z dvajsetih metrov sprožil močan strel za 1:0.

Mnogo zanimivejše je bilo nadaljevanje, nogometaši iz slovenskega Las Vegasa pa so po petnajstih minutah že vodili z 2:0. Prosti strel je izvajal Živec, na prvi vratnici pa je bil v skoku najvišji Nikolič in zanesljivo zadel z glavo. Le štiri minute kasneje je po napaki ožje obrambe gostov Tahirovič z natančnim strelom z desetih metrov znižal na 1:2. Kmalu zatem je Škerjanc uprizoril pravi slalom, tik pred strelom ga je v kazenskem prostoru nepravilno oviral Jogan. Enajstmetrovko je izvedel Bunderla, Pirih pa je "prebral" njegovo namero in preprečil zadetek. Do konca tekme so gostitelji izpeljali še eno obetavno akcijo za izenačenje, po podaji Bunderle pa je Ostojič streljal prek vrat.