30. 10. 2016,
19.34

Thermometer Blue 0,08

Dominic Maroh Bayer Leverkusen Kevin Kampl Bayern Borussia Dortmund Schalke francosko prvenstvo

Nedelja, 30. 10. 2016, 19.34

Nemško prvenstvo, 9. krog

Kevin Kampl kot napadalec dočakal zmago, nova poškodba Maroha

Javier Hernandez | Foto Guliver/Getty Images

Po dveh zaporednih porazih je Bayerju Leverkusnu Kevina Kampla slabo kazalo tudi v 9. krogu nemškega prvenstva, a je po preobratu v drugem polčasu le prišel do zmage proti Wolfsburgu. Roman Bezjak je z Darmstadtom izgubil proti Leipzigu, ki še naprej preseneča in zmaguje. Bayern München po novi zmagi ostaja na prvem mestu. Na derbiju med Borussio Dortmund in Schalkejem gledalci niso dočakali zadetka.

Slovenski vezist Kevin Kampl, ki je bil na igrišču vseh 90 minut, je za Bayer v Wolfsburgu igral na zanimivem igralnem mestu, trener moštva iz Leverkusna ga je postavil kar v napad. Po prvem polčasu so domačini vodili in zdelo se je, da bo Bayer doživel še tretji zaporedni poraz. Proti koncu tekme so gostje v petih minutah dosegli dva zadetka in prišli do preobrata.

Darmstadt je s slovenskim napadalcem Romanom Bezjakom, ki je tudi tokrat igral v zvezni vrsti in še naprej čaka na prvenec v nemški ligi, gostil največje presenečenje te sezone, Leipzig. Gostje so zmagali in še naprej ostajajo na drugem mestu lestvice.

V derbiju kroga je Borussia Dortmund pred domačimi navijači remizirala s Schalkejem brez zadetkov. Vodilni Bayern München je spet visoko zmagal, tokrat je bil s 3:1 boljši od Augsburga.

V nedeljo je v obračunu z vrha novo zmago zabeležil Hoffenheim, ki je z novo zmago skočil kar na tretje mesto, sledi pa mu Köln Dominic Maroha, ki je po zaslugi hat-tricka Anthonyja Modesteja premagal Hertho. Slovenski branilec je začel v prvi postavi zmagovalcev, a je moral zaradi poškodbe z igrišča že po 12 minutah.