20. 11. 2016,
18.20

Thermometer Blue Green 4,68

1

Roman Bezjak Dominic Maroh Kevin Kampl nogomet Borussia Dortmund Bayern München Bayer Leverkusen nemško prvenstvo

Nedelja, 20. 11. 2016, 18.20

Nemško prvenstvo, 11. krog

Borussia premagala Bayern, pravljica Leipziga še kar traja

1

Borussia Dortmund | Foto Reuters

V derbiju 11. kroga nemškega prvenstva je Borussia z 1:0 v Dortmundu premagala Bayern München, kar pomeni, da je senzacionalni Leipzig, ki je v petek v Leverkusnu s 3:2 premagal Bayer, osamljen na vrhu. Med strelce se je na petkovi tekmi vpisal tudi Kevin Kampl.

Kevin Kampl, ki se je poškodoval tik pred zadnjo reprezentančno akcijo in je izpustil tudi zadnji dve tekmi slovenske reprezentance, je okreval in se znašel v prvi postavi Bayerja, ki je v Leverkusnu pričakal senzacijo ze sezone, Leipzig. Prav Kampl je bil tisti, ki je s prvim prvenstvenim golom sezone Bayer že v prvi minuti popeljal v vodstvo, a to ni bilo dovolj niti za točko. Gostje so do konca tekme zadeli kar trikrat, domačin le enkrat, in Leipzig je s šesto zaporedno prvenstveno zmago skočil na vrh lestvice.

Kako je Kevin Kampl zatresel mrežo Leipziga:

Zelo visoko je tudi Köln, ki je spet zmagal v soboto. Dominica Maroha ni bilo v ekipi Kölna, ki je po preobratu v drugem polčasu zmagal v gosteh pri udeleženki lige prvakov Borussii Mönchengladbach.

Roman Bezjak prav tako ni igral za Darmstadt, ki je pred domačimi navijači izgubil proti Ingolstadtu.