Roma Leicester City Jose Mourinho konferenčna liga

Četrtek, 28. 4. 2022, 23.06

Konferenčna liga, polfinale (prvi tekmi)

Mourinho z Romo do remija v Leicestru, Feyenoord boljši od Marseilla

Jose Mourinho | Jose Mourinho je z Romo na gostovanju v Leicestru iztržil remi. | Foto Reuters

Jose Mourinho je z Romo na gostovanju v Leicestru iztržil remi.

V četrtek zvečer sta se igrali tudi prvi polfinalni tekmi konferenčne lige. Feyenoord je doma s 3.2 premagal Marseille, medtem ko se je tekma med Leicestrom in Romo končala z neodločenim izidom 1:1.

Nizozemci so po dvajsetih minutah tekme vodili z 2:0, v 18. minuti je prvi gol dosegel Cyriel Dessers, dve minuti pozneje pa je bil natančen še Luis Sinisterra. Toda Francozi so še odmora vrnili udarec, za izenačenje sta poskrbela Ahmadou Bamba Dieng in Gerson. Prednost pred povratno tekmo je v drugem polčasu s svojim drugim zadetkom na tekmi zagotovil Dessers.

V Leicestru je Roma, ki jo vodi Jose Mourinho, z golom Lorenza Pellegrinija povedla v 15. minuti, tudi drugi in hkrati zadnji gol na obračunu pa so dosegli Italijani, svojo mrežo je v 67. minuti zadel Gianluca Mancini.

Konferenčna liga, polfinale (prvi tekmi):

Četrtek, 28. april:
Feyenoord : Marseille 3:2 (2:2)
Leicester : Roma 1:1 (0:1)

Liverpool
Sportal Liverpool strl odpor presenečenja sezone, City dobil strelski spektakel z Realom
West Ham - Eintracht
Sportal Krvnik Barcelone življenje greni še West Hamu, Leipzig zmagal brez Kampla