Nedelja, 5. 3. 2023, 20.22

Benjamin Šeško

Mladi Slovenec s hat-trickom opozoril nase

1

Benjamin Šeško, Red Bull Salzburg | Benjamin Šeško je v elitni avstrijski nogometni ligi poskrbel za strelski dosežek kroga.  | Foto Guliverimage

Benjamin Šeško je v elitni avstrijski nogometni ligi poskrbel za strelski dosežek kroga.

Slovenski reprezentančni napadalec Benjamin Šeško je v elitni avstrijski nogometni ligi poskrbel za strelski dosežek kroga. V 20. krogu je Salzburg gostoval pri dunajskem Rapidu in ga premagal s 4:2. Glavno vlogo pri tem je imel prav Šeško, ki je dosegel tri gole v manj kot desetih minutah.

Šeško, bodoči član nemškega prvoligaša Leipziga, kamor odhaja poleti za 24 milijonov evrov, je v igro vstopil v 46. minuti pri izidu 1:1. Strelske vaje je začel v 80. minuti, nadaljeval jih je v 83., končal pa v 87. minuti.

Salzburg ima na prvem mestu lestvice 51 točk oziroma devet več od graškega Sturma. Ta je v tem krogu v soboto v gosteh ugnal Austrio Lustenau z 2:0, drugi zadetek zanj je dosegel Tomi Horvat.

Šeško je z devetimi goli sicer šesti na lestvici strelcev. Tomi Horvat ima tri gole, toliko kot Žan Rogelj in Sandi Ogrinec (tretji podajalec lige), ki igrata za Tirol. Njun soigralec Nik Prelec je pri šestih zadetkih.