Nejc Pečnik Srečko Katanec Zlatan Ljubijankić

Nedelja, 8. 3. 2015, 17.50

Milivoje Novaković zadel že ob debiju

Slovenski nogometni reprezentant Milivoje Novaković ni potreboval prav veliko časa, da je prepričal navijače japonskega prvoligaša Nagoye Grampus. Zadel je že ob debiju.

Ta konec tedna se je začelo tudi tekmovanje najboljših japonskih nogometnih klubov. Nagoya Gramups je v prvem krogu na domačem štadionu v Toyoti gostil Matsumo Yamago in v zelo razburljivi tekmi remiziral s 3:3.

Pred 33.558 navijači je Nagoya Grampus dvakrat zaostajala, tudi že z 1:3, a potem deset minut pred koncem tekme prišla do izenačenja in pomembne točke. Kdo drug kot Milivoje Novaković je bil tisti, ki je zadel. V 80. minuti se je odlično znašel v nasprotnikovem kazenskem prostoru in že ob debiju v majici kluba, v katerega je prestopil pred kratkim, zadel.

Pri 35 letih je bil to že njegov 31. gol v elitni japonski nogometni ligi. Pred tem je 17 golov dosegel kot član Omiye Ardije in jih 13 dodal v majici Shimizu S-Pulsa, katerega barve je branil nazadnje.

Zlatan Ljubijankič pri zmagi ni sodeloval

Na delu je bila tudi Urawa Red Diamons, ki je zmagala s 3:1 v gosteh pri Shonan Bellmaru, a tokrat brez pomoči še enega slovenskega reprezentanta Zlatana Ljubijankića, ki ga ni bilo niti na klopi.

Nejc Pečnik je debitiral z zmago

Selektor Slovenije Srečko Katanec letos na Japonskem pogleduje tudi proti tamkajšnji drugi ligi, tudi tam igra eden izmed reprezentantov. Nejc Pečnik, ki je v majici JEF Uniteda debitiral v gosteh pri V-Varen Nagasakiju in pred nekaj več kot pet tisoč gledalci zmagal z 1:0. Igral je vse do sodnikovega podaljška, ko je kot taktična zamenjava odkorakal proti klopi. Takrat je bil na semaforju že izpisan končni rezultat.