31. 7. 2017,
0.50

Thermometer Blue 2,63

2

Mednarodni pokal prvakov 2017 Manchester United Manchester City Barcelona Real Madrid Borussia Dortmund Bayern München AC Milan PSG Chelsea Lyon Roma Juventus Tottenham

Ponedeljek, 31. 7. 2017, 0.50

Mednarodni pokal prvakov 2017

Mandžukić, Džeko in italijanska loterija, Barcelona najboljša #video

2

Lionel Messi | Foto Getty Images

Nogometaši Juventusa so po izvajanju kazenskih udarcev v ZDA na zadnji tekmi letošnjega Mednarodnega pokala prvakov premagali Romo. Redni del srečanja se je končal brez zmagovalca (1:1). Barcelona je na el clasicu, odigranem v Kaliforniji, premagala madridski Real (3:2), za katerega ni igral Cristiano Ronaldo. Katalonci so osvojili pokal v skupini, ki je igrala tekme v Severni Ameriki.

Mednarodni pokal narodov se je končal z italijansko poslastico, odigrano v predmestju Bostona. Na štadionu Gillette v Foxboroughu se je bolj smejalo navijačem italijanskega prvaka Juventusa, ki je po loteriji kazenskih strelov premagal italijanskega podprvaka Romo. Končni rezultat je bil 6:5 za staro damo.

Kako je Juventus po enajstmetrovkah ugnal Romo?

Po rednem delu ni bilo zmagovalca. Dvoboj se je končal z 1:1. Juventus je v vodstvo popeljal Hrvat Mario Mandžukić, v drugem delu pa je po pritisku Rome, sredi katerega je Nizozemec Kevin Strootman stresel okvir vrat, izenačil napadalec iz BiH Edin Džeko. V črno-belem dresu je debitiral italijanski reprezentant Federico Bernardeschi, ki je v prejšnji sezoni sodeloval z Josipom Iličićem pri Fiorentini.

Edini nogometaš, ki ni izkoristil strela z bele točke, je bil Marco Tumminello (Roma).

Vedno sladka zmaga na el clasicu Barceloni

Argentinec Lionel Messi in Hrvat Ivan Rakitić sta poskrbela, da je Barcelona na mogočnem španskem derbiju že v sedmi minuti vodila z 2:0, a se je Real Madrid do konca prvega polčasa pobral in s pomočjo Hrvata Matea Kovačića in mladega Španca Marca Asensia izenačil. Končnega zmagovalca je odločil branilec Barcelone Gerard Pique, ki je zadel v 50. minuti.

Vrhunci tekme Real Madrid : Barcelona 2:3

Katalonci, ki še vedno ne vedo, ali bodo v novi sezoni računali tudi na Brazilca Neymarja, saj obstaja velika možnost, da se preseli v Pariz k PSG, so tudi po tretji tekmi ostali neporaženi. Pri belih baletnikih za tekmo ni kandidiral najboljši nogometaš na svetu Cristiano Ronaldo.

Handanovićev soigralec poskrbel za enega najbolj nenavadnih avtogolov

Nogometaši Interja so povsem zasenčili angleške prvake, premoč pa so kronali ob koncu prvega dela, ko je sodnik hitro pokazal na belo točko. Črnogorec Stevan Jovetić je sicer zgrešil enajstmetrovko, a je nato odbitek pospravil v mrežo.

To je zagotovo eden najlepših avtogolov, ki ste jih kdajkoli videli:

Preostali vrhunci s tekme v Singapurju:

Vodstvo Interja je na začetku drugega polčasa povišal še Hrvat Ivan Perišić, častni zadetek Londončanov pa je dosegel rezervist italijanske ekipe Geoffrey Kondogbia, ki je s skoraj s sredine igrišča premagal lastnega vratarja Danieleja Padellija.

Ta je v vratih črno-modrih dobil prednost pred slovenskim čuvajem mreže Samirjem Handanovićem, ki je tekmo v celoti spremljal s klopi za rezerviste.

Mednarodni pokal prvakov je bil letos na dveh celinah in v treh državah. Največ tekem se je igralo v ZDA (12), na Kitajskem so bile štiri, v Singapurju pa tri.