Matjaž Kek Roman Bezjak

Nedelja, 17. 7. 2016, 19.01

Dva gola in podaja Romana Bezjaka pri zmagi Rijeke

Matjaža Keka je ob začetku nove sezone navdušil rojak #video

Rijeka, na klopi katere že nekaj časa sedi nekdanji slovenski selektor Matjaž Kek, je odigrala prvo tekmo v sezoni 2016/17 in zmagala s 3:0 na zahtevnem gostovanju pri Splitu. Junak tekme je bil Roman Bezjak.

Rijeka bo novo evropsko sezono začela šele v 3. krogu kvalifikacij za ligo Europa in bo prvič na delu šele konec meseca, ko jo čaka gostovanje pri Istanbul Basaksehirju, katerega član je tudi slovenski reprezentant Rajko Rotman. Sredi tedna zato ni bila dejavna.

Prvič v novi sezoni je nastopila šele v soboto, ko je gostovala pri Splitu. Mnogi njeni navijači so se bali, da z zahtevnega gostovanja ne bo prišla s polnim izkupičkom, a je bil strah zaman. Za to je poskrbel predvsem slovenski reprezentant Roman Bezjak.

Matjaž Kek se je po tekmi spomnil na rojaka

Matjaž Kek je bil po tekmi zadovoljen. | Foto: Matjaž Kek je bil po tekmi zadovoljen. 27-letni napadalec, ki je igral vso tekmo, je po osmih minutah z glavo najprej zadel za vodstvo Rečanov z 1:0, potem je podal za gol Marina Tomasova v 75. minuti, v sodnikovem podaljšku pa z drugim golom na tekmi postavil končni izid tekme.

"Lepo je na tak način začeti prvenstvo, zasluženo smo zmagali. Imamo še prostor za napredek, a najpomembneje je, da smo zmagali. Zdaj lahko v miru delamo naprej," je po tekmi povedal trener Rečanov Matjaž Kek.

"Nerad izpostavljam posameznike, a sem zelo vesel, da se je Bezjaku odprlo," je slovenski trener nekaj besed namenil tudi rojaku.