NK Maribor NK Maribor Darko Milanič Damjan Bohar Dare Vršič Luka Zahović Prva liga Telekom Slovenije NK Nafta Lendava

Četrtek, 19. 1. 2017, 4.00

Prva tekma v letošnjem letu

Maribor začel z zmago in z mladincem v vratih

Darko Milanič | Foto Matjaž Vertuš

Nogometaši Maribora so na prvi prijateljski tekmi med zimskimi pripravami premagali Nafto v Lendavi z 2:1. Za zmago, pri kateri ni sodeloval oboleli najboljši strelec ekipe v prvem delu sezone Luka Zahović, sta zadela Dare Vršič in Damjan Bohar.

Pred natanko tednom dni so se Mariborčani, ki so po prvem delu sezone na prvem mestu prvenstvene razpredelnice Prve lige Telekom Slovenije, zbrali in začeli zimske priprave.

V sredo popoldne so v Lendavi s tamkajšnjim tretjeligašem Nafto odigrali tudi prvo letošnjo prijateljsko tekmo.

Zmagali so z 2:1, potem ko sta za preobrat z zadetkoma poskrbela Dare Vršič v prvem in Damjan Bohar v drugem polčasu.

Priložnost sta dobila dva mladinca

Trener Darko Milanič je v vsakem polčasu priložnost ponudil desetim nogometašem.

Le 18-letni vratar Nino Irgolič, sin Janka Irgoliča, legendarnega nekdanjega vratarja Olimpije, ki je v drugi jugoslovanski ligi pred desetletji poskrbel za njen rekorden niz nepremaganosti (1.201 minuto), je bil na igrišču od prve do zadnje minute. Njegov oče je bil v časih njenih največjih uspehov pod vodstvom selektorja Srečka Katanca tudi trener vratarjev v reprezentanci

Član mladinske ekipe Maribora je med vratnicama tokrat dobil prednost pred izkušenim Jasminom Handanovićem.

Priložnost za igro je dobil še en mladinec Maribora, prav tako 18-letni vezist Sandi Ogrinec.

Luka Zahović je obležal

Na voljo tokrat ni bilo treh nogometašev. Najboljši strelec Maribora in trenutno najboljši strelec slovenske lige Luka Zahović je zbolel in obležal v postelji. Branilca Denis Šme in Mitja Viler imata težave z lažjima poškodbama.

Naslednjo prijateljsko tekmo bodo Mariborčani odigrali v soboto, ko se bodo pomerili z madžarskim ZTE.