16.26

Aleš Mertelj Dejan Mezga Vito Plut

Nedelja, 19. 2. 2012, 16.26

Maribor v soboto dvakrat zmagal

Nogometaši Maribora so v soboto spet odigrali dve tekmi v enem dnevu. In tudi tokrat obakrat zmagali.

Podobno kot na pripravah v Turčiji so tudi tokrat Mariborčani odigrali kar dve prijateljski tekmi v enem dnevu. Najprej so se v Ajdovščini pomerili s CM Celjem in ga premagali z 2:1. Oba gola za vijoličaste je zabil Dragan Jelić, ki sicer dobiva bolj malo priložnosti za igro. Prvič je že po sedmih minutah z enajstih metrov, drugič pa v 33. minuti po podaji Alena Ploja zadel za 2:1 in postavil končni izid tekme.

Sledila je selitev v bližnjo Novo Gorico in tekma s tamkajšnjim prvoligašem. Spet so Mariborčani zmagali z 2:1, tokratna tekma pa je bila malce bolj zanimiva. Prvi gol na tekmi so zabili Novogoričani, za katere je z enajstih metrov v 27. minuti zadel nekdanji napadalec Maribora Vito Plut. Po devetih minutah igre v drugem delu igre so vijoličasti izenačili, zadel je Aleš Mertelj. Ko se je že zdelo, da se bosta ekipi razšli z neodločenim izidom, pa je tik pred koncem tekme mrežo domačina zatresel Hrvat Dejan Mezga.