futsal

Petek, 13. 5. 2016, 23.29

Maribor prvič prvak v futsalu

futsal | Foto Vid Ponikvar

Maribor je prvak 1. slovenske futsal lige za sezono 2015/16. V peti tekmi finala so Štajerci s 6:5 v gosteh premagali Litijo in serijo dobili s 3:1 v zmagah.

Mariborčani so v tej sezoni veljali za favorite. To so skozi sezono potrjevali, dokončno pa potrdili v peti finalni tekmi proti Litiji. To so dobili s 6:5, tokratne domačine pa dokončno zlomili v 36. minuti. Najprej je za 5:4 zadel Anže Kraljič, nekaj sekund kasneje pa za 6:4 slovenski reprezentant Alen Fetič, sicer nekdanji igralec Litije, ki je nocoj zadel trikrat. V 38. minuti je Borut Ručna s tretjim golom na tekmi še znižal na 5:6, vse nadaljnje poizkuse Litije pa je Maribor ubranil in se s svojimi navijači veselil lovorike.

Finalno serijo so sicer z zmago pred domačimi gledalci odprli igralci Proen Maribora. Litija je v drugi tekmi izenačila na 1:1 v zmagah, tretja in četrta tekma pa sta na koncu pripadli vijoličastim, ki so si s tem priigrali tudi ligo prvakov v prihodnji sezoni.