Luka Zahović Marko Šuler NK Maribor NK Maribor

Sreda, 28. 6. 2017, 20.48

Maribor je vroč, zmagal je še tretjič zapored

Luka Zahović | Foto Vid Ponikvar

Maribor je premagal Dinamo iz Bukarešte v peti pripravljalni tekmi pred začetkom nove sezone. Slovenski nogometni prvaki, ki se bodo podali na lov za ligo prvakov, so zmagali tretjič zapored.

V Limbušu je trener Darko Milanič, ki ga čez dva tedna čaka prva tekma 2. kroga kvalifikacij za ligo prvakov proti bosanskemu prvaku Zrinjskemu v Mostarju, priložnost za igro ponudil 17 nogometašem. Novinec v napadu, Bosanec Jasmin Mešanović, ki je zadel na obeh prvih tekmah v vijoličastem dresu, je tokrat igral le 15 minut in prvič ni zadel. Ko je prišel na igrišče, je bil na semaforju že končni izid.

Zato pa je prvič med pripravami na novo sezono zadel Luka Zahović. Najboljši strelec Maribora v prejšnji sezoni je v 55. minuti v gol spremenil enajstmetrovko, ki jo je izsilil sam. Le štiri minute pozneje je po podaji Valona Ahmedija vodstvo na 2:0 povišal branilec Marko Šuler. Romuni so končni izid postavili v 74. minuti.

Pet minut pred tem je bil zaradi drugega rumenega kartona pri Mariboru izključen vezist Blaž Vrhovec.

Maribor je v peti pripravljalni tekmi zabeležil tretjo zaporedno zmago. Pred tem je remiziral proti makedonski Škendiji in izgubil proti hrvaškemu Osijeku.