11.29

Thermometer Blue 0

Četrtek, 22. 11. 2007, 11.29

Maribor izkoristil nezbranost Drave

Nogometaši Maribora so v uvodnem krogu Prve Lige Telekom Slovenije v gosteh premagali Dravo s 3:1.

Na Ptuju se je v uvodnem srečanju novega prvenstva v štajerskem derbiju zbralo zelo veliko gledalcev. Ti so že v drugi minuti doživeli hladen tuš, ko je zadel v polno Makriev po podaji z desne strani. Nato je v 20. minuti priložnost za Dravo zamudil Bošnjak, tri minute kasneje pa je Kmetec preveč okleval in obramba vijoličastih je žogo izbila v kot. V 36. minuti so gostje ponovno izigrali domačo obrambo. Po predložku Miheliča iz desne strani se je Mezga sam znašel pred vratarjem Drave in ga iz bližine premagal. Tri minute kasneje pa so domači obrambni igralci naredili še eno neumnost na tekmi in dopustili, da je žoga prišla do Makrieva, ki je v samostojnem prodoru premagal nekdanjega prvega reprezentančnega vratarja Dabanoviča.

V drugem polčasu je Drava bila nekoliko boljša, ter v 60. minuti uspela znižati vodstvo. Po strelu iz kota iz leve strani, ki ga je izvedel Bošnjak je žoga prišla do domačega kapetana, ki jo je zabil v desni zgornji kot vratarja gostov. To pa je bilo praktično vse in do konca srečanja se rezultat ni več spremenil.