Lionel Messi Lionel Messi Barcelona Liverpool Jürgen Klopp

Sobota, 6. 8. 2016, 20.32

Liverpool pred 90 tisoč gledalci ponižal Messija in Barcelono #video

Uroš Iskra

Angleški nogometni velikan Liverpool je na prijateljskem srečanju v Londonu s 4:0 ponižal Barcelono, pri kateri je od najboljših manjkal le Neymar, ki z brazilsko reprezentanco v Riu lovi olimpijsko zlato.

Na slovitem Wembleyju, ki bo v nedeljo ob 17. uri gostil tekmo Community Shielda med Leicester Cityjem in Manchester Unitedom, se je zbralo kar 89.845 gledalcev, kar je drugi najvišji obisk v zgodovini londonskega štadiona in gledalci so imeli kaj videti.

Katalonci so v napadu začeli s kapetanom Lionelom Messijem in nekdanjim članom Liverpoola Luisom Suarezem, a so bili proti razigrani četi Jürgena Kloppa povsem nemočni.

V prvem polčasu je vratarja Barcelone Marca-Andreja ter Stegna premagal Sadio Mane, takoj po premoru pa so Liverpoolčani hitro udarili še dvakrat.

"Igrali smo proti najboljši ekipi na svetu"

Najprej je Claudia Brava, ki je v vratih zamenjal ter Stegna, premagal kar soigralec Javier Mascherano, na 3:0 je le minuto pozneje povišal Divock Origi, končni rezultat pa je v sodnikovem podaljšku po podaji Lazarja Markovića postavil rezervist Marko Grujić.

''Za nami je izjemna tekma. Igrali smo proti najboljši ekipi na svetu, proti najboljšim igralcem na svetu, zato lahko rečemo, da je bil to za nas res velik test. Vsak od nas je dal vse od sebe, grizli smo drug za drugega in na koncu smo bili nagrajeni z zadetki,'' je po briljantni predstavi Liverpoola dejal kapetan Jordan Henderson, ki je na začetku drugega polčasa prisilil Mascherana, da je premagal lastnega vratarja.