liga prvakov odbojka Real Madrid Manchester City

Sreda, 4. 5. 2016, 22.49

Jan Oblak za evropsko krono proti Realu

1

V velikem finalu lige prvakov se bosta 28. maja na San Siru v Milanu pomerila madridska mestna rivala Aletico in Real. Jan Oblak in soigralci bodo imeli lepo priložnost, da se maščujejo za poraz iz leta 2014, ko so galaktiki v Lizboni po podaljšku zmagali s 4:1.

Odzivi iz tabora madridskega Reala.

Sredino tekmo na Santiagu Bernabeu, ki jo je sodil slovenski sodnik Damir Skomina in svoje delo opravil vrhunsko, so pričakovano bolje začeli domači, ki so prek Garetha Bala zadeli že v 20. minuti in si hitro priigrali prednost, ki je na koncu niso izpustili iz rok. Man City je bil nemočen, še najbližje zadetku sta bila ob izteku obeh polčasov Fernandinho, ko je njegov poskus oplazil zunanji del vratnice gola Keylorja Navasa, in Sergio Agüero, ki je ob koncu tekme streljal malce prek španskih vrat. A ostalo je pri minimalnem vodstvu Reala, ki se veseli že 14. finala lige prvakov.

Tam se bo za evropsko krono udaril z mestnim rivalom Atleticom Jana Oblaka, ki je v torek sicer izgubil na Allianz Areni, a napredoval zahvaljujoč zadetku v gosteh. Veliki junak Špancev je bil tudi slovenski vratar, ki je ob številnih obrambah ubranil tudi enajstmetrovko Thomasu Müllerju.

Veliki finale bo 28. maja na San Siru v Milanu.