liga prvakov nogomet Petar Stojanović Benjamin Verbič

Četrtek, 18. 8. 2016, 0.03

Liga prvakov, kvalifikacije,končni del (prve tekme)

Petardi Man Cityja in Celtica, Roma ni izgubila v Portu

Porto Roma | Foto Reuters

Prve tekme odločilnega kroga kvalifikacij za uvrstitev v skupinski del lige prvakov so postregle z nastopoma dveh slovenskih reprezentantov. Zagrebški Dinamo Petra Stojanovića je doma remiziral z 1:1 proti Salzburgu, danski prvak Köbenhavn Benjamina Verbiča pa je z 1:0 ugnal Apoel. Petarda Manchester Cityja v Bukarešti, Roma remizirala na vročem gostovanju v Portu.

Hrvaški prvak Dinamo Zagreb je gostil Red Bull Salzburg in razočaral navijače z remijem z 1:1, ki klub slovenskega reprezentanta Petra Stojanovića, ki je odigral vso tekmo, pred povratno tekmo v Avstriji postavlja v podrejen položaj. Boljše volje je bil v torek njegov reprezentančni soigralec Benjamin Verbič. Pri zmagi danskega prvaka Köbenhavna nad najboljšim ciprskim klubom Apoelom z 1:0 je sodeloval 88 minut.

Na delu je bil tudi Manchester City, ki je v Bukarešti premagal Steauo s kar 5:0. To je bila prva evropska tekma, na kateri je Josep Guardiola vodil angleški klub. Zanimivo je, da je na tej tekmi že v prvem polčasu kar dve enajstmetrovki zapored zapravil Sergio Agüero. Argentinski zvezdnik je v Romuniji, kjer so se navijači Dinama ponorčevali iz mestnih tekmecev Steaue, dosegel tri zadetke.

Roma remizirala v Portu, sedem zadetkov v Glasgowu

Villarreal je brez Bojana Jokića, ki ne kandidira za evropske tekme rumene podmornice, na Madrigalu izgubil z Monacom (1:2) in si poslabšal možnosti za preboj v skupinski del lige prvakov. Porto se je v sredinem derbiju na zmajevem štadionu razšel z Romo 1:1. Gostje iz Italije so skoraj 50 minut igrali brez izključenega Thomasa Vermaelna. Bolgarski prvak Ludogorec je z 2:0 premagal Viktorio Plzen, irski Dundalk, največje presenečenje kvalifikacij, je ostal praznih rok proti Legii, ki je bila v tretjem krogu kvalifikacij usodna za evropskega krvnika Olimpije - slovaški Trenčin, največ zadetkov pa je padlo v Glasgowu. Celtic je napolnil mrežo izraelskemu prvaku in zmagal s 5:2.

Povratne tekme bodo prihodnji teden. Poraženci bodo zaigrali v skupinskem delu evropske lige.