23.24

1 leto

Thermometer Blue 0,60

1

Radovan Karanović Šahtjor Soligorsk Žiga Lipušček Ante Šimundža Žan Karničnik kvalifikacije NK Maribor NK Maribor liga prvakov liga prvakov UEFA liga prvakov

Sreda, 13. 7. 2022, 23.24

1 leto

KVALIFIKACIJE ZA LIGO PRVAKOV, 1. KROG (POVRATNE TEKME)

Maribor na krilih Baturine v drugi krog

1

Maribor Soligorsk | Mariborčane v sredo čaka povratni obračun. | Foto Grega Valančič/Sportida

Mariborčane v sredo čaka povratni obračun.

Nogometaši Maribora so igrali povratno tekmo prvega kroga proti beloruskemu Šahtjor Soligorsku, ki so jo dobili z rezultatom 2:0 in se tako uvrstili v drugi krog kvalifikacij za ligo prvakov.  Ekipi sta se na prvem srečanju razšli brez golov. Nekaj obračunov je bilo na sporedu že v torek. Z zmago 1:0 sta napredovanje potrdila trener Ante Šimundža in Žan Karničnik, Ludogorec je Sutjesko izločil z skupnim izidom 3:0. Žiga Lipušček je z ekipo RFS izpadel po izvajanju 11-metrovk.

Mariborska ekipa je preskočila prvo mednarodno oviro, po beloruski pa jo že sredi prihodnjega tedna čaka prvi obračun z moldavskim Šerifom, ki je v uvodnem kvalifikacijskem krogu izločil Zrinjski iz BiH s skupnim izidom 2:1.

Izbranci mariborskega trenerja Radovana Karanovića so na najboljši možni način odprli tekmo v Mali Aziji, saj so povedli že v 12. minuti.

Vijoličasti so imeli tudi v nadaljevanju absolutni nadzor nad tekmeci, v prvi polovici tekme pa so zapravili še tri lepe priložnosti za povišanje izida. Prvo v 26. minuti, ko je bil po bliskovitem nasprotnem napadu Ivan Brnović preveč sebičen, njegov strel z 20 metrov pa je končal prek beloruskih vrat.

Izbranci Radovana Karanovića so se z dobro predstavo uvrstili v drugi krog tekmovanja.  | Foto: Grega Valančič/Sportida Izbranci Radovana Karanovića so se z dobro predstavo uvrstili v drugi krog tekmovanja. Foto: Grega Valančič/Sportida

Mariborčani so tudi v začetku drugega polčasa imeli nadzor nad prvaki Belorusije. V 55. minuti so izpeljali novo kombinirano akcijo, strel Milca z roba kazenskega prostora pa ni povzročil večjih težav Plotnikovu.

Le minuto kasneje pa je bil beloruski čuvaj mreže nemočen po novem bliskovitem nasprotnem napadu mariborskih nogometašev, ki ga je z natančnim strelom po tleh zaključil 22-letni napadalec iz Splita in dosegel drugi gol na tekmi za 2:0.

V zadnjem delu tekme so pobudo prevzeli Belorusi, ki so prvo obetavno akcijo na tekmi uprizorili v 75. minuti, strel Igorja Ivanovića z desetih metrov pa je končal prek vrat nizozemskega vratarja v mariborskih vrstah Menna Bergsna. V 83. minuti se je beloruski rezervist po prodoru z leve strani znašel v lepem položaju, a je bil Bergsen dobro postavljen, tako da se izid do konca tekme ni spremenil.

Kvalifikacije za ligo prvakov, 1. krog (povratna tekma):

Šahtjor Soligorsk (Blr) - Maribor (Slo)* 0:2 /0:0/ (12',56' Roko Baturina)

90+4': Konec drugega polčasa, Mariborčani so z dvemi zadetki Baturine premagali Beloruse in se uvrstili v drugi krog kvalifikacij.
56: 0:2, Maribor je prek Baturine prišel do dvojnega vodstva.

45': Konec prvega polčasa, Mariborčani na odmor odhajajo z minimalno prednostjo.

12': Maribor je prek Baturine prišel v vodstvo.

Za Maribor od prve minute na stadionu Ataturk igrajo: Bergsen, Milec, Mitrović, Watson, Sikošek, Makoumbou, Repas, Žugelj, Božić, Brnić, Baturina. Svojo priložnost na klopi pa bodo čakali: Zalokar, Pridgar, Šoštarič Karić, Mutavčić, Koderman, Pihler, Antolin, Guerrico, Šturm, Kronaveter, Sirk, Vipotnik.

liga prvakov Maribor Soligorsk
Sportal Pripravljeni na to, da bo treba nekoliko trpeti
Marko Šuler
Sportal Cilj je ubraniti naslov, a še prej Evropa ...

Šestnajstkratni slovenski državni prvaki so prejšnji teden z remijem začeli evropsko pot. Če je bila v prvem polčasu nekoliko boljša mariborska zasedba, je v drugem bolje igrala beloruska in dokazala, da gre za spoštovanja vrednega tekmeca, čeprav so imeli Mariborčani lepše priložnosti, med drugim so ob koncu tekme zadeli prečko.

Ekipi zaradi ukrepov zoper Belorusijo ne bosta igrali v Soligorsku, temveč na stadionu New Sakarya Ataturk v mestu Adapazarı v Sakaryi v Turčiji brez navijačev. Stadion sicer sprejme nekaj več kot 28 tisoč gledalcev. "Imamo realne možnosti za napredovanje. Škoda, da ne bomo šli na pot s prednostjo, a bomo izšli iz te tekme močnejši. Za boljši vtis manjka zmaga, ni pa izhodiščni položaj slab, čeprav ne bomo imeli gola prednosti. Čaka nas težka naloga, tudi tekmeci se bodo temeljito pripravili. Toda disciplina v igri, ki nas je odlikovala med tekmo, je ob spoznanju, da smo imeli kar nekaj zelo obetavnih položajev pred beloruskimi vrati, temelj za optimizem," je pred odhodom na povratno srečanje dejal strateg Mariborčanov Radovan Karanović.