22.11

12 mesecev

Thermometer Blue Green 3,33

7

Ljudski vrt Darko Milanič Matjaž Kek NK Rijeka FH Hafnarfjördur UEFA liga prvakov NK Maribor NK Maribor

Sreda, 26. 7. 2017, 22.11

12 mesecev

Liga prvakov, 3. krog kvalifikacij (prve tekme)

V Ljudskem vrtu zadišalo po evropski jeseni, smeji se tudi Matjažu Keku #video

7

Marcos Tavares | Foto Grega Valančič/Sportida

Slovenski nogometni prvak Maribor je na prvi tekmi 3. kroga kvalifikacij za ligo prvakov v Ljudskem vrtu z 1:0 premagal islandski Hafnarfjordur in si pred povratnim obračunom priigral odlično izhodišče. Dobro kaže tudi Rijeki Matjaža Keka, ki je v Avstriji remizirala (1:1) z bogatim Red Bull Salzburgom.

Začetek tekme v Ljudskem vrtu je postregel z zelo previdno igro, v kateri si nobena od ekip ni priigrala nevarnih priložnosti. Mariborčani so sicer hitro pokazali, da so boljši tekmec, a na pravo priložnost  smo morali čakati vse do konca prvega dela, ko je Marwan Kabha z močnim strelom z velike razdalje zadel okvir islandskih vrat.

V drugem polčasu je Maribor le kronal premoč. Po podaji Aleksandra Rajčevića je v polno zadel kdo drug kot kapetan Marcos Tavares. Brazilec je z glavo meril tako natančno, da je islandski vratar žogo lahko le pospremil s pogledom.

Tavaresov zadetek za vodstvo Maribora:

Mariborčani so imeli več od igre tudi v nadaljevanju, a jim ni uspelo zadeti. Trener domačih Darko Milanič je v zadnjih minutah tekme v igro poslal tudi Damjana Boharja in Luko Zahovića ter si pred gostovanjem skušal priigrati še boljše izhodišče, a Maribor do konca ni več zatresel mreže gostov.

Vseeno je po prikazanem v odličnem položaju, saj Islandci niso pokazali praktično ničesar, vratar Maribora Jasmin Handanović je posredoval le enkrat samkrat.

Čakata jih milijonska nagrada in evropska jesen

Slovenske prvake od velikega evropskega cilja, podaljšanja sezone vse do začetka zime, loči le še en korak. Če bodo izločili islandskega prvaka FH Hafnarfjordur in upravičili vlogo favorita, si bodo zagotovili najmanj nastop v skupinskem delu evropske lige in več kot šest milijonov evrov denarne nagrade Uefe.

Če pa bi ob preboju v play-off kvalifikacij preskočili še zadnjo oviro, bi v Ljudskem vrtu po treh letih ponovno igrali tekme najvišjega evropskega ranga, skupinskega dela lige prvakov.

Rijeka v odličnem položaju

Matjaž Kek in Rijeka sta trpela v drugem polčasu, a vseeno prišla do odličnega izhodišča. | Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida Matjaž Kek in Rijeka sta trpela v drugem polčasu, a vseeno prišla do odličnega izhodišča. Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida Po prvi tekmi odlično kaže Rijeki Matjaža Keka. Rečani so na težkem gostovanju pri avstrijskem prvaku iztržili izjemno dober rezultat, tako da jim pred povratno tekmo pred domačimi gledalci odlično kaže.

Rijeka se bogatih Avstrijcev ni ustrašila in v 30. minuti povedla prek avstrijskega napadalca Maria Gavranovića. V drugem polčasu so hrvaški prvaki malce popustili, a na koncu vseeno iztržili ugoden rezultat.

Že na začetku drugega polčasa je za izenačenje zadel Korejec Hee-Chan Hwang, pri tem rezultatu pa je ostalo do konca tekme.

Verbič bo lovil zaostanek

Benjamin Verbič in druščina bosta na povratni tekmi lovila zaostanek. | Foto: Reuters Benjamin Verbič in druščina bosta na povratni tekmi lovila zaostanek. Foto: Reuters Danski prvak Köbenhavn, ki je v prejšnjem krogu s pomočjo zadetka Benjamina Verbiča izločil Žilino, se je v torek na prvi tekmi tretjega kroga kvalifikacij za ligo prvakov pomeril s skopskim Vardarjem, ki je presenetljivo izločil švedskega prvaka iz Malmöja.

Verbičevi se na Dansko vračajo s porazom z 0:1. Slovenski reprezentant je igral vse srečanje.