Milivoje Novakovič Dominic Maroh Miha Mevlja Domen Črnigoj Nejc Skubic Benjamin Verbič Matic Črnic Josip Iličić Jasmin Kurtić Tim Matavž Liga Europa NK Rijeka Damir Mišković Matjaž Kek

Liga Europa, skupinski del (3. krog)

Nora predstava Josipa Iličića, Matjaž Kek osvojil Dunaj #video

3

Josip Iličić | Foto Reuters

V tretjem krogu evropske lige je od številnih Slovencev nase najbolj opozoril Josip Iličić, ki je pri zmagi Atalante (3:1) sodeloval pri vseh treh zadetkih. Prvega je zadel sam, pri preostalih dveh pa je prispeval podajo. Prve zmage se je veselila tudi Rijeka Matjaža Keka in Matica Črnica, ki je na Dunaju z 3:1 ugnala Austrio.

Izbranci Matjaža Keka, med njimi je tudi Matic Črnic, so z zmago nad Austrio ostali v boju za nastop v 1/16 finala. Po dveh zaporednih porazih (AEK Atene in Milan) so slavili na Dunaju in zabeležili prve tri točke. Za hrvaške prvake je že v prvem delu dvakrat v polno zadel Mario Gavranović, zmago Rijeke pa je v sodnikovem podaljšku potrdil še rezervist Zoran Kvržić.

Iličić junak Atalante

Jasminu Kurtiću je trener Atalante namenil le nekaj minut.  | Foto: Getty Images Jasminu Kurtiću je trener Atalante namenil le nekaj minut. Foto: Getty Images V skupini E je Atalanta po zmagi nad Apollonom zadržala vodilni položaj. Junak zmage s 3:1 je bil Josip Iličić. Slovenski reprezentant je zadel za vodstvo z 1:0, nato pa podal še za 2:1 in končnih 3:1. Jasmin Kurtić je dobil le drobtinice, v igro je vstopil šele v 79. minuti, njegova statistika pa je pričakovano ostala prazna.

V skupini F je Köbenhavn brez Benjamina Verbiča še tretjič remiziral. Na Češkem, kjer so pred tekmo razgrajali tudi navijači, se je tekma končala z 1:1.

V skupini G je Lugano Domna Črnigoja pred domačim občinstvom s 3:2 premagal Viktorio in prišel do prvih točk. Nekdanji član Kopra je igral do 85. minute in prejel rumeno opozorilo.

Zadetek Iličića:

Arsenal osvojil Marakano

Zanimiv obračun smo spremljali v Beogradu, kjer je na Marakani gostoval Arsenal. Trener topničarjev Arsene Wenger je v srbsko prestolnico pripeljal bolj ali manj rezervno ekipo - igral je brez prvih zvezdnikov Alexisa Sancheza in Mesuta Özila - a kljub temu na koncu strl odpor Crvene zvezde. Srečanje je v zadnjih minutah z mojstrovino odločil Oliver Giroud.

Mojstrovina Girouda:

Vitesse ni mogel računati Matavža

Tim Matavž je najboljši strelec Vitesseja v tej sezoni, zato so bili Nizozemci zelo oslabljeni. | Foto: Tim Matavž je najboljši strelec Vitesseja v tej sezoni, zato so bili Nizozemci zelo oslabljeni. Köln v skupini H se je še po tretjem zaporednem porazu utrdil na zadnjem mestu. Nemški klub, za katerega je celotno tekmo igral tudi Dominic Maroh, je izgubil tudi proti Bateju in ima zdaj le še teoretične možnosti za napredovanje.

V derbiju skupine I je Nejc Skubic s Konyasporom lovil vrh, a od tega ni bilo nič. Turki so morali priznati premoč bogatemu Red Bullu iz Salzburga.

Vitesse je v skupini K gostoval pri belgijskih sosedih in se v domovino vrača s točko. Nizozemci niso mogli računati na slovenskega napadalca Tima Matavža, ki je tekmo izpustil zaradi osebnih razlogov.