Četrtek, 9. 3. 2017, 23.00

Liga Europa, osmina finala (prve tekme)

Slovenec je (delno) ustavil Zlatana Ibrahimovića

Zlatan Ibrahimović, Miha Mevlja | Foto Reuters

Odigrane so bile prve tekme osmine finala lige Europa. Rostov je z Miho Mevljo doma z 1:1 remiziral proti Manchester Unitedu. Köbenhavn je brez Benjamina Verbiča doma z 2:1 premagal Ajax.

Miha Mevlja je za Rostov, ki je na izjemno slabi nogometni zelenici v Rusiji gostil Manchester United, pri katerem je igral tudi zvezdniški Zlatan Ibrahimović, igral od prve do zadnje minute. Robustnega švedskega napadalca je delno ustavil, saj se 35-letni golgeter ni vpisal med strelce, je pa zato podal za edini gol gostov na tekmi. V 35. minuti je Angleže v vodstvo popeljal Armenec Henrik Mkhitaryan.

Köbenhavn je doma z 2:1 odpravil nekdanjega evropskega prvaka Ajax in Amsterdama. Slovenskega reprezentanta, ki si kruh služi pri danskem prvaku, Benjamina Verbiča, ni bilo v ekipi, saj je poškodovan.

Lyon je ob polčasu proti Romi zaostajal z 1:2, a na koncu zmagal s 4:2. | Foto: Reuters Lyon je ob polčasu proti Romi zaostajal z 1:2, a na koncu zmagal s 4:2. Foto: Reuters

Lyon po velikem preobratu do zmage nad Romo

Na sporedu je bilo še nekaj zanimivih obračunov. Morda najbolj zanimiv je bil v Lyonu, kjer je domača enajsterica po preobratu v drugem polčasu premagala Romo s 4:2. V Pireju sta Olympiacos in Bešiktaš remizirala z 1:1. Celta je bila doma boljša od Krasnodarja.

V belgijskem obračunu je Genk s kar 5:2 zmagal v gosteh pri Gentu. V nemškem obračunu sta Schalke in Borussia Mönchengladbach remizirala z 1:1. Anderlecht je zmagal z 1:0 na Cipru pri Apoelu Nikoziji.