HJK Helsinki Glasgow Rangers Matjaž Kek Liga Europa NK Olimpija NK Olimpija NK Maribor NK Maribor

Četrtek, 9. 8. 2018, 23.19

Liga Europa, kvalifikacije, 3. krog (prve tekme)

Olimpija zelo blizu napredovanja, Maribor v težavah

10

Olimpija : HJK | Olimpija je dočakala prvo zmago pod vodstvom Aleksandra Linte. | Foto Urban Urbanc/Sportida

Olimpija je dočakala prvo zmago pod vodstvom Aleksandra Linte.

Za nami so prve tekme 3. kroga kvalifikacij za ligo Europa. Olimpija je v Stožicah navdušila in s 3:0 odpravila finskega prvaka HJK. Maribor je z 1:3 izgubil v Glasgowu proti Rangersu in je pred povratno tekmo v Ljudskem vrtu v težavah. Na delu je bila še kopica slovenskih nogometašev v tujih klubih in tudi Matjaž Kek, ki je na Norveškem z Rijeko prišel do ugodnega remija z 1:1.

Olimpija je v Stožicah zmagala s 3:0, potem ko je dva gola zabil Issah Abass, enega pa Rok Kronaveter, ki je bil natančen z enajstih metrov. Če bo Olimpija izločila Fince, s katerimi v Ljubljano ni pripotoval nekdanji nogometaš Olimpije Filip Valenčič, ki ga trener finskega prvaka po sporu nima več v načrtih, se bo v play-offu pomerila s poražencem obračuna kvalifikacij za ligo prvakov med Crveno zvezdo in Spartakom iz Trnave.

Sportal Kapetan Olimpije po zmagi odprl dušo in povedal, kaj zameri navijačem #video
Olimpija : HJK
Sportal Začasni trener Olimpije po visoki zmagi: Rad bi ostal, ampak …

Z nekoliko slabšo popotnico pa se iz Glasgowa vrača Maribor, ki je proti Rangersu na kultnem štadionu Ibrox izgubil z 1:3. Edini gol za slovenskega podprvaka, ki je doživel prvi poraz v tej sezoni, je zabil Mitja Viler in tako poskrbel, da bo vijolicam v Ljudskem vrtu za napredovanje zadostovala tudi zmaga z 2:0.

Darko Milanič
Sportal Milanič ni vajen izgubljati: Treba bo nekaj spremeniti

Kampl podal, polom Mevlje in Filipovića, Kek do remija na Norveškem

Matjaž Kek je z Rijeko remiziral na Norveškem in se približal play-offu. | Foto: Twitter - Voranc Matjaž Kek je z Rijeko remiziral na Norveškem in se približal play-offu. Foto: Twitter - Voranc Na delu je bilo še nekaj slovenskih nogometašev. Atalanta je visoko zmagala v Izraelu (4:1). Josip Iličić okreva po poškodbi, tako da še ni kandidiral za dvoboj.

Kevin Kampl, ki je igral od prve minute, je z rdečimi biki v Leipzigu ugnal romunskega predstavniku iz Craiove (3:1). Slovenski reprezentant je prispeval podajo za vodilni zadetek nemškega kluba.

Miha Mevlja je z Zenitom gostoval v Belorusiji, a presenetljivo izgubil kar z 0:4. Primorec je proti Dinamu Minsku odigral vso tekmo in prejel rumeni karton. Podobno usodo je izkusil Željko Filipović na Cipru (0:4). Ljubljančan je odigral 59 minut in prejel rumeni karton.

Jagiellonia Bialystok je s slovenskim legionarskim parom - Nemanjo Mitrovićem in Romanom Bezjakom - doma izgubila proti belgijskemu Gentu (prvi je igral od začetka, drugi pa je v igro vstopil v 72. minuti), Tim Matavž je z Vitessejem v Arnhemu nesrečno v zadnji minuti ostal praznih rok proti Baslu (0:1), slovenski napadalec je odigral vso tekmo, Brondby je v Srbiji premagal Spartak z 2:0 brez pomoči Gregorja Sikoška, Rijeka pa je pod vodstvom Matjaža Keka na Norveškem remizirala z 1:1. Slovan Bratislava je v sosedskem dvoboju z 2:1 premagala dunajski Rapid. Pri slovaških podprvakih sta celo tekmo odigrala Andraž Šporar in Kenan Bajrić.