Liga Europa, kvalifikacije (3. krog, povratne tekme)

Velika senzacija: Domžalčani izločili favorizirane Nemce! #foto #video

3

NK Domžale Freiburg | Foto Urban Urbanc/Sportida

Nogometaši Domžal so na povratni tekmi 3. kroga kvalifikacij lige Europa v Stožicah z 2:0 premagali Freiburg in se s skupnim izidom 2:1 senzacionalno uvrstili v play-off tega tekmovanja. Napredovanja so se veselili tudi AC Milan, Everton in Marseille, Osjiek pa je presenetljivo zaustavil PSV.

Po prvem polčasu v Stožicah ni kazalo na scenarij, ki se je končal z 0:0. A Domžalčani so povsem drugačen obraz pokazali v drugem polčasu in že na začetku prišli do prednosti. V kazenskem prostoru Nemcev je Amadeja Vetriha podrl Caglar Söyüncü. Glavni sodnik je pokazal na kazenski strel, zelo zanesljiv pa je bil Senijad Ibričić.

Le devet minut pozneje so Domžalčani udarili še enkrat. V bliskovitem protinapadu je Ivan Firer lepo zaposlil Lovra Bizjaka, ki mu ni bilo težko še povišati prednosti slovenskih pokalnih prvakov. Razigrani Domžalčani so do konca sečanja prek Gabra Dobrovoljca stresli še prečko in brez težav zadržali prednost do konca.

Veselje Domžal po koncu tekme:

Domžalčani so tako pripravili enega od večjih uspehov slovenskega klubskega nogometa. Ne pade vsak dan sedmouvrščana ekipa nemške bundeslige.

Milan in Everton uspešna, Osijek šokiral PSV

V tretjem krogu kvalifikacij za evropsko ligo se je tekmovanju pridružilo nekaj evropskih velikanov. Skupinski del evropske lige, za katerega bo treba dobiti še odločilni četrti krog kvalifikacij (play-off), se vedno uspešno napadajo AC Milan, ki se je to poletje močno okrepil, Everton, za katerega igra tudi Wayne Rooney, ter nekdanji evropski prvak Marseille. Wayne Rooney in Everton sta izločila slovaškega nasprotnika. | Foto: Reuters Wayne Rooney in Everton sta izločila slovaškega nasprotnika. Foto: Reuters

Athletic Bilbao je doma brez težav izločil Dinamo iz Bukarešte, za največje presenečenje tretjega kroga pa so poskrbeli nogometaši Osijeka, ki so tako v Eindhovnu kot doma z 1:0 premagali PSV, in se zasluženo uvrstili v nadaljnje tekmovanje.

Brondby občasnega slovenskega reprezentanta Gregorja Sikoška po ugodnem izidu na prvi tekmi v vročem Splitu ni imel nobenih možnosti, Hajduk je zmagal z 2:0 in brez večjih težav ostal v konkurenci. Slovenski nogometaš pri danski ekipi ni dobil priložnost za igro.

Žreb play-offa kvalifikacij za ligo Europa bo v Nyonu v petek ob 13. uri.

Liga Europa, kvalifikacije, 3. krog (povratne tekme)