Lige Europa, kvalifikacije (1. krog, povratne tekme)

Domžale in Gorica ostajajo v konkurenci, hitro slovo Olimpije #foto

3

NK Olmipija | Foto Urban Urbanc/Sportida

Prvi krog kvalifikacij lige Europa sta preživela le dva slovenska predstavnika. Domžale so tudi na drugi tekmi premagale estonsko Floro (3:2), Goričani pa so doma zadržali prednost pred armenskim Širakom (2:2). Edina, ki se poslavlja že na prvi stopnički, je ljubljanska Olimpija, ki je kljub terenski premoči tudi v Stožicah izgubila z 0:1 proti finski ekipi VPS.

Nogometaši Olimpije so pod vodstvom novega trenerja Igorja Biščana v Stožicah upali na preobrat proti moštvu VPS iz Vaase, ki je bilo v prejšnji sezoni četrto v skromni finski ligi.

Zmaji so od samega začetka tekme prevladovali na igrišču in več poskušali, a trdna finska obramba ni popustila. So pa zato v drugem delu iz prekinitve zadeli gostje in ljubljansko ekipo zavili v črno. S prostega strela je natančno meril rezervist Sebastian Strandvall, ki je v igro vstopil le nekaj sekund pred tem.

Domači so imeli žogo v prvem polčasu več v svoji posesti, v prvih 45 minut kar 72-odstotno posest, a nevarnega strela proti golu gostov niso sprožili in na koncu morali športno priznati premoč Fincem.

Goričani zdržali nalet Armencev

Bede Osuji je le potrdil napredovanje Goričanov. | Foto: Vid Ponikvar Bede Osuji je le potrdil napredovanje Goričanov. Foto: Vid Ponikvar Goričani, ki so branili prednost dveh zadetkov, so odlično odprli tekmo in že v 13. minuti povedli po avtogolu Marka Prljevića. Vse je kazalo, da je zmagovalec jasen, a Širak se ni dal. Že v prvem polčasu je izenačil Mohameda Kabe, v 56. minuti pa je goste v vodstvo popeljal Vahan Bichakhchyan

Armence je tako od napredovanje ločil le še en zadetek, zadeli so tudi okvir vra, a so se Primorci borili naprej. Ob koncu so z igralcem več izenačili in napredovali v drugi krog. Drugi zadetek za Goričane je dosegel Nigerijec Bede Osuji. Tik pred koncem je bil zaradi drugega rumenega kartona izključen še Agvan Davoyan .

Goriške nogometaše v drugem krogu čaka grški Panionios.

Utrinki s tekme v Novi Gorici:

1 / 31

Flora le prestrašila Domžale

Slovenski pokalni prvaki so se brez večjih težav uvrstili v drugi krog lige Europa.  | Foto: Žiga Zupan/Sportida Slovenski pokalni prvaki so se brez večjih težav uvrstili v drugi krog lige Europa. Foto: Žiga Zupan/Sportida Domžalčani se iz Talina vračajo nasmejani, a bilo je težje, kot kaže rezultat. Tekma v Estoniji se je za pokalne slovenske prvake začela zelo slabo, saj je že v drugi minuti zadetek za domače dosegel Gruzijec Zakaria Beglarishvili.

Ko je le 20 minut kasneje prednost Flore podvojil Mihkel Ainsalu, se Domžalam ni pisalo nič dobrega.

Na srečo je že v prvem polčasu izid znižal Ivan Firer, to pa je bil na koncu odločilni zadetek, po katerem se domači niso več pobrali.

V drugem polčasu so Domžale celo zmagale. V 86. minuti je z bele točke za 2:2 zadel Senijad Ibričić, končnih 3:2 pa je postavil Jure Balkovec.

Fotoutrinki s tekme v Talinu:

1 / 34

Domžalčani bodo v naslednjem krogu igrali proti ekipi Valur iz Reykjavika.

Največja evropska sramota v zgodovini Rangersa

Glasgow Rangers | Foto: Reuters Foto: Reuters Najbolj trofejen klub na svetu Glasgow Rangers se od Evrope poslavlja po 1. krogu kvalifikacij za ligo Europa, v katerem ga je šokiral Niederkorn iz Luksemburga.

Kulb Glasgow Rangers, ki se lahko pohvali z več kot sto trofejami in je bil leta 1972 tudi zmagovalec evropskega pokala pokalnih zmagovalcev, si je v torek privoščil največjo evropsko sramoto v zgodovini kluba in izpadel proti četrtouvrščenemu klubu državnega prvenstva Luksemburga Progres Niederkornu.

Potem ko so Škoti doma zmagali zgolj z 1:0, so v Luksemburgu po obeh golih v zadnjih 15 minutah izgubili z 0:2 in izpadli, kar je zanje velika katastrofa.

To potrjuje tudi podatek, da je Niederkorn danes dosegel sploh prvo evropsko zmago v zgodovini kluba. Pred tem je na 12 tekmah izgubil in enkrat remiziral. Seveda se je prav tako prvič zgodilo, da je v kakšnem izmed evropskih pokalov napredoval.