Thermometer Blue 2,85

Konyaspor Nejc Skubic Fiorentina Josip Iličić St Etienne Robert Berić Zürich Džengis Čavušević Villarreal Bojan Jokić Inter Samir Handanović Liga Europa

Četrtek, 3. 11. 2016, 23.29

Liga Europa, 4. krog

Vidna vloga Slovencev: Dva zadetka, ubranjena enajstmetrovka in rdeč karton #video

Samir Handanović Inter | Foto Reuters

Četrti krog lige Europa so močno zaznamovali tudi Slovenci. Najbolj sta izstopala Robert Berić, ki za St. Etienne dosegel zmagoviti zadetek, in Josip Iličić, ki je pri zmagi Fiorentine prispeval zadetek in podajo. Samir Handanović je pri novem porazu Interja ubranil enajstmetrovko, Nejc Skubic pa je bil izključen na Portugalskem.

Od številnih Slovencev se je prvi predstavil napadalec Robert Berić, ki je gostoval na štadionu, kjer je njegov nekdanji klub Maribor v kvalifikacijah doživel boleč evropski poraz z 1:3, ki ga je na koncu stal preboj v skupinski del evropske lige. St. Etienne je začel slabo, saj so domači celo povedli, a Francozi se niso dali in že v prvem polčasu izenačili, v drugem polčasu pa je zmagoviti zadetek za pomembne tri točke dosegel ravno slovenski napadalec.

Mojstrski zadetek tudi Berića:

Handanović ni mogel preprečiti poraza, Iličić osrednja figura Fiorentine

Jojo je blestel na tekmi proti Liberecu. | Foto: Reuters Jojo je blestel na tekmi proti Liberecu. Foto: Reuters Po Kevinu Kamplu (1:0 v Londonu proti Tottenhamu, Slovenec je prispeval edini zadetek na tekmi) in Benjaminu Verbiču (0:0 v Köbenhavnu proti Leicester Cityju) v ligi prvakov, je imel ta teden z angleškim tekmecem opravka tudi Samir Handanović.

Inter je na gostovanju pri svetnikih iz Southamptona začel dobro in povedal prek Maura Icardija, a so v nadaljevanju pobudo prevzeli domači in že ob koncu prvega dela imeli izjemno priložnost za izenačenje. Strel z bele točke Dušana Tadića je ubranil Samir Handanović, vseeno pa to na koncu ni bilo dovolj niti za točko.

Veliko bolje je šlo Josipu Iličiću in njegovi Fiorentini, ki je vknjižila nove tri točke. Jojo je z bele točke poskrbel za vodstvo vijolic, podal pa je tudi za zadetek Nikole Kalinića in povišanje vodstva na 2:0.

Praznih rok je ostal tudi Nejc Skubic, ki je bil na gostovanju pri portugalski Bragi zaradi dveh rumenih kartonov izključen, Džengis Čavušević pa je za Zürich odigral celotno srečanje in remiziral s Steauo.

Jose Mourinho je pri vodilnem zadetku Turkov le cinično nasmehnil, na koncu pa spet ostal praznih rok.  | Foto: Reuters Jose Mourinho je pri vodilnem zadetku Turkov le cinično nasmehnil, na koncu pa spet ostal praznih rok. Foto: Reuters

Nov poraz Uniteda

V derbiju večera je v vročem Istanbulu domači Fenerbahče premagal Manchester United in še poglobil krizo rdečih vragov, ki so s prvega mesta v skupini A padli na tretje. Turke je že v drugi minuti s pravim evrogolom v vodstvo popeljal Moussa Sow, v drugem polčasu je s prostega strela domače vodstvo povišal Nizozemec Jeremain Lens, poraz pa je v zadnjih minutah tekme le ublažil kapetan Wayne Rooney.

Izjemen zadetek Senegalca:

Liga Europa, skupinski del, 4. krog (3. november 2016):

Skupina A:
Fenerbahče : Manchester United 2:1 (1:0)

Anderlecht : Mainz 6:1 (2:1)
Stanciu 9., 41., Tielemans 63., Teodorczyk 90., 90.+5, Bruno 90.+2; De Blasis 16.

Qabala : St. Etienne 1:2 (1:1)
Gurbanov 39.; Tannane 45., Berić 54.
Robert Berić je za St. Etienne igral do 62. minute.

Skupina E:
Astra Giurgiu : Viktoria Plzen 1:1 (1:1)
Stam 19.; Krmencik 25.

Austria Dunaj : Roma 2:4 (1:2)
Kayode 3., Grunwald 89.​; Džeko 5., 65., De Rossi 18., Nainggolan 78.

1. Roma 4 - 8
2. Austria Dunaj 4 - 5
3. Astra Giurgiu 4 - 4
4. Viktoria Plzen 4 - 3

Skupina F:
Athletic Bilbao : Genk 5:3 (3:1)
Aduriz 8., 23./11-m., 44./11-m., 74., 90.+4; Bailey 28., Ndidi 51., Sušić 80.

Sassuolo : Rapid Dunaj 2:2 (2:0)
Defrel 34., Pellegrini 45.+3; Jelić 86., Kvilitaia 90.

1. Genk 4 - 6
2. Athletic Bilbao 4 - 6
3. Sassuolo 4 - 5
4. Rapid Dunaj 4 - 5

Skupina G:
Ajax : Celta 3:2 (1:0)
Dolberg 42., Ziyech 68., Younes 71.; Guidetti 80., Aspas 86.

Panathinaikos : Standard Liege 0:3 (0:0)
Cisse 62., Belfodil 76., 90.+3; R.K.: M'Poku 77./11-m.

1. Ajax 4 - 10
2. Standard Liege 4 - 5
3. Celta 4 - 5
4. Panathinaikos 4 - 1

Skupina H:
Gent : Šahtar Doneck 3:5 (1:3)
Coulibaly 1., Perbet 83., Miličević 89.; Marlos 36./11-m., Stepanenko 41., 45.+3, Fred 68., Ferreyra 87.

Braga : Konyaspor 3:1 (2:1)
Velazquez 34., Eduardo 45.+1, Horta 90.+7; Rangelov 30.; R.K.: Mauro 38./Braga, Skubic 54./Konyaspor
Nejc Skubic je začel v prvi postavi Turkov, v drugem polčasu pa moral z igrišča.

Fiorentina : ​Slovan Liberec 3:0 (2:0)
Iličić 30./11-m., Kalinić 42. (Iličić), Cristoforo 73.
Josip Iličić je za Fiorentino igral do 69. minute.

1. Fiorentina 4 - 10
2. Qarabag 4 - 7
3. PAOK Solun 4 - 4
4. Slovan Liberec 4 - 1

Skupina K:
Sparta Praga : Hapoel Be'er Sheva 2:0 (2:0)
Bitton 23./a.g., Lafata 38.

Southampton : Inter Milano 2:1 (0:1)
Van Dijk 64., Nagatomo 70./a.g.; Icardi 33.
Samir Handanović je odigral celotno srečanje. V 45. minuti je ubranil enajstmetrovko.

1. Sparta Praga 4 - 9