Köbenhavn Benjamin Verbič Fiorentina Josip Iličić Rostov Miha Mevlja Liga Europa Zlatan Ibrahimović Jose Mourinho Manchester United Saint Etienne Robert Berić

Četrtek, 23. 2. 2017, 23.16

LIGA EUROPA, ŠESTNAJSTINA FINALA (POVRATNE TEKME)

Mevlja brez težav, Iličić izpadel po šokantnem preobratu

Miha Mevlja | Foto Reuters

Šestnajstina finala lige Europa je končana. V boju za lovoriko tega drugorazrednega evropskega tekmovanja sta le še dva Slovenca - Miha Mevlja, ki je z Rostovom brez težav izločil češko Sparto in Benjamin Verbič, ki je s Köbenhavnom ubranil prednost pred bolgarskim Ludogorcem. Josip Iličić (Fiorentina) in Robert Berić (St. Etienne) sta se poslovila.

Danski prvak Köbenhavn je brez Benjamina Verbiča, ki naj bi bil lažje poškodovan, na domačem Parknu uspešno ubranil prednost proti najboljšemu bolgarskemu klubu Ludogorcu, Fiorentina Josipa Iličića, ta se na zadnjih tekmah v vijoličastem dresu ni naigral - tudi tokrat ni bil v začetni enajsterici - je na povratni tekmi izgubil z Borussio Mönchengladbach s 2:4 in izpadel, ruski podprvak pa je z Miho Mevljo, strelcem enega od štirih zadetkov Rostova na prvi tekmi, remiziral v Pragi (1:1) in se zlahka uvrstil med 16 najboljših moštev.

Vijolice iz Firenc so po zmagi v Nemčiji (1:0) svojo prednost pred domačimi gledalci še povečale. Vodile so že z 2:0, a jim tudi to ni pomagalo do napredovanja, saj je Borussia v neverjetnem preobratu dosegla kar štiri zadetke.

Na tekmi med Tottenhamom in Gentom smo bili v prvem polčasu (40. minuta) priča grozljivemu štartu domačega zvezdnika Deleja Allija nad belgijskim vezistom Brechtom Dejaegerejem. Anglež je upravičeno dobil rdeči karton. Favorizirani Londončani z desetimi igralci niso mogli streti Belgijcev, ki so se senzacionalno uvrstili v osmino finala.

Kaj je storil:

Berić nemočen proti Unitedu

Že v sredo je St. Etienne tudi pred domačimi gledalci izgubil in se s skupnim izidom 0:4 poslovil od Evrope. Robert Berić je začel v prvi postavi zelenih, v 59. minuti pa ga je zamenjal Nolan Roux. Vse upe Francozov je že v 17. minuti razblinil odlični Armenec Henrikh Mkhitaryan.