nogomet kvalifikacije za svetovno prvenstvo Nemčija Damir Rob

Sobota, 16. 9. 2017, 16.07

Kvalifikacije SP 2019, ženske

Nemke z visoko zmago nad Slovenkami upravičile vlogo favoritinj

Slovenija Nemčija ženske nogomet | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Slovenska ženska nogometna reprezentanca je v 1. krogu kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2019 v skupini 5 v Ingolstadtu izgubila proti Nemčiji z 0:6 (0:4). Slovenke bodo naslednjo tekmo v tem tekmovanju igrale 20. oktobra, ko bodo v Domžalah gostile Češko.

Izbranke Damirja Roba so kvalifikacije začele s pričakovanim porazom proti eni najboljših ženskih nogometnih reprezentanc, trenutno drugi na lestvici Mednarodne nogometne zveze.

Večkratne prvakinje napolnile slovensko mrežo

Nemke, dvakratne svetovne in osemkratne evropske prvakinje, je v vodstvo popeljala Svenja Huth v 15. minuti, Dzsenifer Marozsan je z bele točke podvojila prednost gostiteljic v 18. minuti, do konca polčasa pa sta zadeli še Kathrin-Julia Hendrich v 35. in Tabea Kemme v sodniškem dodatku prvega dela. Slednja je v 80. minuti povišala na 5:0. Kristin Demann je v 88. minuti postavila končni izid.

Rob je v začetno enajsterico uvrstil Sonjo Čevnik, Špelo Rozmarič, Saro Agrež, Kristino Erman, Matejo Zver, Dominiko Čonč, Laro Prašnikar, Barbaro Kralj, Kajo Eržen, Saro Makovec in Tjašo Tibaut. V nadaljevanju so priložnost dobile še Adrijana Mori, Špela Kolbl in Manja Rogan.

V kvalifikacijah igrajo reprezentance v sedmih skupinah. Na SP se bodo neposredno uvrstile zmagovalke skupin, štiri najboljše drugouvrščene pa bodo igrale dodatne kvalifikacije.